SeoLight test pół automatycznego programu do katalogowania

SeoLight to pierwszy z programów do pół automatycznego katalogowania jaki będę testował.

Do tej pory korzystałem jedynie z SemiAddera, którego nie wspominam miło, a na temat SeoLight czytałem sporo pozytywnych opinii więc postanowiłem go sprawdzić jako pierwszego.

O programie od autorów: “SeoLight powstał z myślą o ułatwieniu oraz przyspieszeniu dodawania stron internetowych do katalogów oraz tzw. precli. Program posiada szereg funkcji, dzięki którym żmudny proces katalogowania stanie się przyjemnym zajęciem, a Twoje strony osiągną wysokie pozycje w Google oraz innych popularnych wyszukiwarkach internetowych.”

Program SeoLight powstał 27 lipca 2009 roku i jest cały czas rozwijany (aktualizacje są dość częste, ostatnia na początku zeszłego tygodnia). Do testów wykorzystałem pełną wersję programu SeoLight, jednak swobodnie zanim kupisz program możesz pobrać demo i sprawdzić jego działanie. Instalacja programu SeoLight przebiegła bez najmniejszych problemów.

seolight interfejs

SeoLight jakie ciekawe funkcje zawiera program? (+ moje spostrzeżenia)

 • Podświetlanie zdefiniowanych kategorii interfejs seolight.
  Jest to standardowa funkcja polegająca na podświetleniu na stronie katalogu wcześniej zdefiniowanych przez nas kategorii co ułatwia szybkie odnalezienie szukanej kategorii
 • Automatyczne wypełnianie formularzy.
  Program bardzo sprawnie wypełnia formularze losując tytuł, opis oraz słowa kluczowe z wcześniej zdefiniowanych zestawów. Kliknięcie przycisku wypełnij pozwala na wylosowanie innego zestawu.
 • Definiowanie kilku różnych tytułów, opisów, słów kluczowych program do katalogowania seolight opis.
  Rewelacyjne rozwiązanie! Definiujemy sobie kilka rodzajów opisów, tytułów i słów kluczowych, a program wypełniając formularz rotacyjnie losuje jeden z nich.
 • Definiowanie synonimów dla opisów, tytułów, artykułów.
  Program w wybranych przez nas miejscach umieszcza synonimy dzięki czemu nie dość, że możemy zdefiniować kilka opisów to jeszcze program je sam zmieni dobierając synonimy. Dzięki temu zdobędziemy więcej unikalnych opisów.
 • Automatyczna rejestracja, logowanie i dodawanie artykułów do precli opartych na wordpress.
  Bardzo fajnie, że program poza katalogowaniem też precluje.
 • Tworzenie grup projektów program do katalogowania seolight projekty.
  Jeśli masz kilka stron, być może katalogujesz też dla klientów to tworzenie grup projektów pozwoli Ci dobrze zorganizować pracę.
 • Obsługa kart.
  Dzięki obsłudze kart możesz jak w przeglądarce otworzyć kilka stron na raz. Dziwi mnie, że wybrany katalog nie otwiera się automatycznie w nowym oknie bo ułatwiłoby to pracę, ale jest przycisk otwarcia katalogu następnego z listy co po części rozwiązuje problem. Przesuwanie kat jak w przeglądarkach także mogłoby się przydać.
 • Sprawdź seo – to zestaw podstawowych informacji o wyświetlanej stronie jak Page Rank, Site PL, Backlinks program do katalogowania seolight sprawdź seo.
 • Raporty – funkcja przydatna dla osób zajmujących się katalogowaniem.
  Jeśli zajmujesz się katalogowaniem i potrzebujesz raportów dla klientów to z pewnością raporty się przydadzą, ja z nich nie korzystałem.
 • Pozycja w Google program do katalogowania seolight monitoring pozycji strony w google.
  Lekko się zdziwiłem gdy zobaczyłem tę funkcję bo istnieje wiele specjalnych płatnych systemów, które monitorują pozycje strony w Google, a tutaj jest to jedna z funkcji programu. Może nie ma tylu funkcji co np. web-tools.pl jednak mimo wszystko uważam, że to świetny pomysł bo na bieżąco możemy sprawdzać efekty naszych działań (nie sprawdza automatycznie codziennie).
 • Baza katalogów .
  Samej bazy katalogów nie oceniam bo uważam, że każdy powinien mieć własną bazę. W programie możemy dodawać, usuwać oraz importować katalogi. Oto lista parametrów jakie uwzględniono dla katalogów: adres, skrypt, pr, moderowany, darmowy, link zw., erotyka, wart. użyt., presell. (na stronie listamocnychkatalogow.pl możesz kupić przygotowaną przeze mnie listę mocnych katalogów przygotowanych także pod SeoLight).

Praca z programem SeoLight
Z programu SeoLight korzystało mi się bardzo dobrze jest prosty i przejrzysty, a ilość dostępnych funkcji miło zaskakuje. Samo katalogowanie przebiega bardzo sprawnie, a definiowanie kilku opisów i tytułów, a następnie losowanie ich przez program SeoLight bardzo ułatwia pracę. Jest jedno, ale… Mimo, że z programu nie korzystałem zbyt wiele to kilka razy zdarzył mu się zwis co może być dość dużym mankamentem programu. O problemie SeoLight czytałem też na forum PIO. W odpowiedzi na mój e-mail w sprawie problemu otrzymałem sugestię wyłączenia wszystkich antywirusów i firewalli (sprawdzę to porządnie przy najbliższej okazji katalogowania kolejnej strony).

Interfejs programu SeoLight
Interfejs programu SeoLight jest przyjemny i przejrzysty . Na środku ekranu mamy wybrany katalog. Po prawej stronie lista katalogów do dodania, do których dodano stronę oraz katalogi odłożone. Katalogi można sortować po wybranych przez nas parametrach jeśli takowe zostały wprowadzone przy dodawaniu katalogu do bazy. Górna część programu SeoLight zawiera wybrany projekt, button do zarządzania projektami, podany limit katalogów ustalony przez nas na dzień, przycisk wypełniania formularzy losowymi opisami, tytułami… Do tego jak w przeglądarce adres strony, zakładki otwartych stron, przydatny button otwarcia następnego katalogu z listy, lub też losowego z listy.

Demo programu SeoLight
Producent bardzo dobrze zrobił udostępniając demo programu. Dzięki temu swobodnie przed zakupem możesz program SeoLight przetestować i sprawdzić czy odpowiada Twoim wymaganiom. Za to bardzo duży plus.

Support SeoLight
E-mail z zapytaniem odnośnie zwisów programu został wysłany we wtorek 18 stycznia o 9 rano. Odpowiedź otrzymałem po 3,5 godzinie więc jest to wynik całkiem niezły.

Pomoc SeoLight
Dostęp do pomocy programu SeoLight jest bardzo rozbudowany i poza jego wersją tekstową w programie, na stronie www możemy obejrzeć filmy instruktażowe, a także poczytać opinie i problemy użytkowników zgłaszających je na forum programu. Jako, że jestem wzrokowcem szybko ogarnąłem filmy i mogłem raz dwa zacząć korzystać z programu. Swoją drogą mimo tak rozbudowanej pomocy program SeoLight jest na tyle prosty, że raczej za wiele z niej nie skorzystacie. Ukłony dla producenta programu za tak rozbudowaną pomoc.

Opis https://www.seolight.pl/seolight/pomoc/przewodnik
Filmy https://www.seolight.pl/seolight/filmy
Forum https://www.seolight.pl/forum/

Do tego firma cały czas udziela się na forum pio https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=75620&hl=seo%20light gdzie znajdziecie sporo informacji na temat samej pracy z programem.

Cena i licencja SeoLight
Cenę programu SeoLight uważam za bardzo przystępną. Jego koszt wynosi 130zł (zakup przez system platnosci.pl), a dla użytkowników forum PIO 100zł. Po dokonaniu płatności na e-mail otrzymujemy link wraz z numerem licencji do programu. Program SeoLight może być używany jednocześnie na 3 komputerach więc za jedną licencją możemy obskoczyć kilka stanowisk.

Podsumowując
Program SeoLight jest bardzo dobry, skuteczny i szybki w działaniu. Dzięki rozbudowanej pomocy i intuicyjnemu interfejsowi każdy powinien bez problemu móc szybko się w niego wdrożyć. Mnogość funkcji i niska cena bardzo mile zaskakuje i gdyby nie wcześniej wspomniane problemy z wyłączaniem się programu to nie miałbym żadnych uwag.

Wkrótce testy kolejnych programów do półautomatycznego katalogowania.

Czy korzystałeś już z SeoLight? Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami na jego temat i skomentuj wpis!
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.8/5 (12 votes cast)
SeoLight test pół automatycznego programu do katalogowania, 4.8 out of 5 based on 12 ratings

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

28 komentarzy

napisz komentarz
 • Altavis, moim zdaniem warto kupić SeoLight za te 100 złotych nawet przy kilku wpisach dziennie. Wygodniej jest używać SL niż wspomnianej wtyczki do firefoxa, a 100 złotych to naprawdę nie jest majątek. Inna sprawa, że niebawem ma być wersja 2.0 i upgrade ma być płatny, więc nie wiem, czy nie lepiej poczekać na SL w wersji 2.0.

  • Jeśli upgrade będzie odplatny to w moich oczach SeoLight sporo straci. Ostatnio SeoBohater znacznie się zmienil/poprawil i z aktualizacją nie wiązaly się żadne oplaty.

 • Kupiłem seolight parę dni temu i ogólnie polecam chociaż jest parę rzeczy które mnie denerwują np. szybkie dodanie nowego katalogu do swojej własnej listy. Jeszcze nie obczaiłem jak to się robi 🙂

  • Najlepiej samemu spróbować bo nie chodzi tylko o wypełnianie pól formularzy, ale masz do tego mieszarkę, zarządzanie tekstami, katalogami te programy mają naprawdę rozbudowane funkcje.

 • Próbowałem działać coś tym programem kiedyś , potem kolega podsunął mi pomysł żebym zaczął używać programu Adder i przyznam szczerze , że jestem z niego bardzo zadowolony;)

 • Witam
  Używałem różnych skryptów i programów z różnym efektem, jedno wiem:
  Jeśli dodawać to do katalogów niezagrożonych banem ze względu na śmieciowe treści.
  Polecam katalogi odporne na spam i automaty, doskonałym rozwiązaniem są katalogi z koniecznością logowania.

  Przykłady : https://www.seowww.eu oraz https://www.katalogi-stron.com.pl
  Na jednym koncie można edytować wiele wpisów – dla mnie to istotne ze względu na wiele stron dodawanych i konieczność dokonywania zmian w opisach.
  Ręczne katalogowanie, potwierdzenie rejestracji itd jest uciążliwe ale co jakiś czas okazuje się że katalogi zaniedbywane lub zasypane automatem znikają. Inna sprawa, że często są ignorowane przez wyszukiwarki.

  • Większość porządnych katalogów obsługuje rejestrację, logowanie, administrację wieloma wpisami. Jeśli admin dba to katalog nie zniknie i będzie się dobrze trzymał, a SeoLight bardzo dobrze wspomaga proces katalogowania.

 • Ja używam wtyczki do Firefoxa, ale nie ma tu jednak mowy o mieszaniu tekstów, można ewentualnie dodać masę takich samych wpisów. U mnie na razie powtarzają się tytuły, słowa kluczowe, a opis i tak muszę dodać ręcznie.
  Aby otrzymać dobre teksty muszę korzystać z zewnętrznej mieszarki, nie wspominając, że jestem na początku drogi i muszę stworzyć sobie listę katalogów, którą opisywane programy oferują.

 • Witam,
  trochę zamieszam w temacie ale decydujących o wyborze programu do katalogowania wolę uprzedzić przed wydatkiem pieniędzy na program sprytne katalogowanie. 3 tygodnie temu wpłaciłem przelałem pieniądze i nie ma żadnej reakcji, nie odesłali kodów aktywacyjnych, nie odpisują na maile – telefonu kontaktowego brak. Podłubałem w internecie okazuje się że lista takich jak ja stale rośnie.
  pozdrawiam Radek

 • "a Twoje strony osiągną wysokie pozycje w Google oraz innych popularnych wyszukiwarkach internetowych" – ta jasne, samo używanie programu podniesie mi pozycje. Taki marketing dla naiwnych – aaa, kupie program i będę miał wysokie pozycje, bo przecież tak napisali, no nie?

  • Przecież jest napisane wcześniej, do czego służy program i za pomocą jakich działań można poprawić pozycje swoich stron.

 • Jednak analfabetyzm jest wciąż żywy.
  Jedno zdanie przed tym, które wyrwałeś z kontekstu, opisuje do czego został stworzony program oraz za pomocą jakich czynności można te wysokie pozycje osiągnąć (katalogowanie).
  Ja korzystam z aplikacji już drugi rok i wyniki są bardzo dobre. Przez ten okres najbardziej poprawiła się jakość katalogów w bazie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.