Seo spamerzy jak ich rozpoznać i unikać?

Spam i niewybredne metody marketingowe budzą moją olbrzymią niechęć. Z założenia unikam korzystania z usług firm, które nie szanują podstawowych zasad etyki biznesowej. W przeciwieństwie do nich, staram się zdobywać adresy e-mail zgodnie z prawem, dostarczać wartościową wiedzę, edukować i pomagać moim subskrybentom w taki sposób, aby to oni zainteresowali się moją ofertą. Sam chętnie korzystam z usług osób, które tak postępują.

Wkurza mnie, że dostaję takich e-maili dosłownie na pęczki. Nie ma tygodnia, żebym nie znalazł co najmniej kilku na mojej skrzynce. Ja od razu wrzucam je do kosza, ale martwi mnie, że klienci mogą ulec tym nieuczciwym praktykom. Na szczęście wystarczy dosłownie minuta, aby przyjrzeć się takim wiadomościom i zrozumieć, że mamy do czynienia z masowym spamem. W niniejszym artykule krótko pokażę Ci przykłady takich e-maili i wyjaśnię, jak można je zweryfikować.

Celowo nie będę podawał nazwisk, adresów stron, aby nie promować spamu i spamerów, którzy i tak najprawdopodobniej nie podpisują się swoimi prawdziwymi danymi pod przesyłanymi ofertami.

czytaj dalej
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

15 nierealnych oczekiwań wobec specjalistów SEO

Artykuł ten napisałem dla osób, które zlecają lub myślą o zleceniu pozycjonowania, mają pewne oczekiwania co do tej usługi, być może zbyt wygórowane, zupełnie nierealne, czasami kreowane przez handlowców, którzy są w stanie obiecać im wszystko byle tylko ich pozyskać.

Poniższy artykuł pomoże Ci zrozumieć, czego możesz oczekiwać od działań seo, a co jest tylko w zasięgu Twojej wyobraźni, a nie realnych działań seo.

Ten artykuł nie ma na celu obrażania klientów agencji, ich pracowników, specjalistów seo. Ma za to pomóc urealnić oczekiwania przedsiębiorców co do seo i pokazać czego realnie oczekiwać od naszej pracy.

czytaj dalej
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

Seo Quick Wins – 27 sposobów na szybkie efekty w seo

Od lat powtarzam, że seo wymaga bardzo dużej cierpliwości i raczej nie ma co liczyć na natychmiastowe rezultaty. Niedawno pisałem artykuł o tym, że na pierwsze efekty działań seo, możesz czekać nawet pół roku, dlatego ten materiał będzie bardzo nietypowy, bo będę mówił o seo quick wins, czyli szybkich, stosunkowo prostych i niedrogich metodach, które mogą przynieść widoczne rezultaty pozycjonowania w krótkim czasie.

Co ważne, nie będą to metody z pogranicza black hat seo (które mogłyby wpłynąć negatywnie), a wręcz odwrotnie – w pełni zgodne z wytycznymi Google, by poprawić pozycję strony. Od optymalizacji treści, budowania wartościowego contentu, optymalizację techniczną strony, aż po pozyskiwanie linków – wszystko to, co pozwoli Ci szybko zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania.

Opierając się na mojej praktyce i doświadczeniu, przedstawię Ci praktyczne porady i strategie, które sam stosuję w prowadzonych przeze mnie projektach.

Muszę jednak wspomnieć, że metody te najlepiej sprawdzą się u osób, które pracują nad pozycjonowaniem strony od jakiegoś już czasu. Znajdą tutaj dodatkowe możliwości uzyskania jeszcze lepszych efektów.

czytaj dalej
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (3 votes cast)

Ile czasu potrzeba na skuteczne pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych to maraton, a nie sprint. Niezależnie od tego, czy zlecasz pozycjonowanie profesjonalistom, czy podejmujesz się tego zadania samodzielnie, jedno pozostaje niezmienne: oczekiwanie na widoczne efekty może być prawdziwym testem cierpliwości.

Inwestujesz czas i środki finansowe, mając nadzieję, że te działania zaowocują w przyszłości. Ale ile dokładnie czasu potrzeba, aby zobaczyć realne rezultaty? Czy kilka miesięcy to wystarczający okres, czy może trzeba czekać rok lub dłużej? Jak rozpoznać moment, w którym należy utrzymać kurs, a kiedy zdecydować się na zmianę strategii?

W tym artykule odpowiem na te palące pytania. Przyjrzę się czynnikom, które wpływają na czas oczekiwania na efekty pozycjonowania.

czytaj dalej
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (4 votes cast)

Narzędzia do audytu seo

Jednym z najbardziej skomplikowanych i ważnych elementów w pozycjonowaniu jest przeprowadzenie audytu seo, a następnie optymalizacji strony. Audyt seo polega na dogłębnej analizie błędów technicznych strony, które ograniczają jej widoczność w wynikach wyszukiwań Google. Tak jak wykonujesz solidny przegląd Twojego auta, dzięki audytowi możesz zajrzenie w bebechy Twojej strony, aby naprawić ją od podstaw pod względem seo.

Od kilku lat Google zwraca szczególną uwagę na problemy techniczne naszych witryn, by mieć pewność, że spełniają one oczekiwania użytkowników. W efekcie nie pozwala tym słabym na zajmowanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwań.

W trzecim już artykule z cyklu materiałów o narzędziach seo, poruszę temat narzędzi do audytów seo, które pomogą Ci dokładnie przeanalizować badaną stronę i wychwycić potencjalne problemy techniczne.

czytaj dalej
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (2 votes cast)

Seo dla biznesów lokalnych. Rozpoczynam nowy case study

Dzisiaj przedstawię Ci zapowiedź nowego case study mojego własnego projektu. Jako że dopiero wystartował, to w tym materiale, będziesz mógł obserwować na bieżąco nasze postępy w pracy nad nim i efekty tychże działań.

Skąd pomysł na projekt?

Ponieważ zajmuję się seo na co dzień, to czasem szukam projektów, którym mógłbym pomóc pozyskać ruch i potencjalnych klientów. Ja i mój zespół wykorzystalibyśmy wolne moce przerobowe, a w dłuższej perspektywie klienci dostaliby wartość, za którą byliby w stanie zapłacić.

Jak to się zaczęło? Pod koniec 2022 roku zwróciłem się do osób na mojej liście e-mailowej i Facebooku z pytaniem, kto jest właścicielem lokalnego biznesu, komu moglibyśmy pomóc. Zgłosiło się kilkanaście firm, z czego wybrałem jedną do potencjalnej współpracy. Zależało mi na tym, aby było to przedsiębiorstwo, któremu będę mógł zaufać, a w razie problemów ze współpracą, zastąpić je innym (nie mogło to być zatem nic nazbyt unikalnego).

Moim zamysłem, było stworzenie strony www dla tej firmy i jej wypozycjonowanie, aby pozyskać dla niej potencjalnych klientów.

czytaj dalej
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.9/5 (7 votes cast)

Narzędzia seo do tworzenia i optymalizacji treści

Tworzenie treści to jedno z najważniejszych zadań każdego specjalisty SEO. W dzisiejszych czasach, kiedy rynek jest nasycony różnorodnymi informacjami, kluczem do sukcesu jest nie tylko wybór odpowiednich fraz kluczowych, ale także umiejętność ich skutecznego wplecenia w wartościowy, angażujący tekst. W poprzednim artykule z tego cyklu skupiłem się na narzędziach wspomagających wybór fraz. Teraz przyszedł czas na kolejny krok, czyli optymalizację treści pod nie.

Jeśli już zidentyfikowałeś kluczowe słowa dla swojej strony, to teraz nadszedł czas, aby umiejętnie je wykorzystać. Dzięki odpowiednio przygotowanej treści, nie tylko zwiększysz widoczność swojej strony w wynikach wyszukiwania, ale także przyciągniesz i zatrzymasz uwagę czytelników. W tym artykule przedstawię narzędzia, które mogą się w tym okazać bardzo pomocne.

czytaj dalej
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.0/5 (4 votes cast)

Narzędzia seo do wyszukiwania/analizy słów kluczowych

Ten materiał jest pierwszym z całego cyklu, w którym będzie mowa o narzędziach seo.

W świecie SEO, gdzie konkurencja jest zacięta i algorytmy wyszukiwarek nieustannie się zmieniają, kluczem do utrzymania pozycji na czele wyników wyszukiwania jest innowacyjność i ciągłe dostosowywanie się.

To właśnie od wyszukiwania fraz kluczowych rozpoczyna się wszelkie działania seo. W tym miejscu badamy daną niszę, jej konkurencyjność, sprawdzamy potencjał fraz kluczowych do generowania ruchu, określamy, gdzie jesteśmy i jakie są nasze cele w kontekście działań seo, analizujemy trendy, poszukujemy szans na zdobycie pozycji Top10 dla kolejnych fraz.

W procesie pozycjonowania słowa kluczowe odgrywają ogromną rolę. A jak wybrać te najcenniejsze? Tutaj przychodzą nam z pomocą narzędzia seo, którym przyjrzę się w tym materiale, skupiając się zarówno na tych płatnych, jak i bezpłatnych.

Niezależnie od tego, czy jesteś specjalistą seo, czy amatorem, to znajdziesz coś dla siebie. Zapraszam do zapoznania się z artykułem.

czytaj dalej
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.3/5 (3 votes cast)

Seo case study pod program afiliacyjny

Mam dla Ciebie case study mojego własnego projektu z branży kryptowalut. Prowadzę go minimalnymi kosztami, a on codziennie generuje nowe osoby do programu afiliacyjnego.

czytaj dalej
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/5 (2 votes cast)

Wp Rocket – ekspresowa optymalizacja szybkości Twojego WordPress’a

Czy wiesz, że każda sekunda ładowania się Twojej strony powyżej wartości 2 sekund, to ryzyko ogromnych strat?

Szybkość ładowania stron, w czasach tak mocno rozwiniętego rynku mobilnego, ma kluczowe znaczenie. Użytkownicy są coraz bardziej niecierpliwi, a i Google od 2010 roku bierze to pod uwagę, jako czynnik rankingowy. Wolno ładująca się strona to mniejszy ruch, więcej odrzuceń, ograniczenie konwersji Twojej strony.

Niestety bardzo często optymalizacja czasu wczytywania strony bywa czasochłonnym i niełatwym zajęciem dla Twojego programisty. Może to wymagać sporej ilości jego pracy, a także… Twojego grubego portfela.

W ostatnim czasie również musiałem się uporać z kwestią czasu wczytywania strony. Trafiłem jednak na wtyczkę do WordPress Wp Rocket, która rozwiązała ten problem w 100%, dosłownie w kilka minut. To dla mnie prawdziwa rewolucja, dlatego dzisiaj przedstawię Ci to niezwykłe narzędzie, które może okazać się bardzo pomocne również dla Ciebie.

czytaj dalej
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.0/5 (3 votes cast)

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.