Darmowe unikalne treści czyli moc mieszarek!

<strong>Każdy pozycjoner po pewnym czasie staje w obliczu problemu skąd czerpać unikalne treści? W ostatnim czasie mówi się, że Google indeksuje tylko unikalne wpisy w katalogach, a właściciele katalogów co raz bardziej restrykcyjnie przyglądają się dodawanym wpisom oczekując unikalnych opisów. Stworzenie unikalnego wpisu do każdego katalogu graniczy z cudem, jeśli dodajesz stronę do kilkuset katalogów. Podobnie jest z preclami.

Jak widzisz wszędzie liczą się unikalne treści. Jak najbardziej jestem za tym, aby tworzyć strony, które wnoszą do sieci jakąś wartość, jednak tworzenie unikalnych wpisów do katalogów i precli wiąże się z dość sporymi kosztami. Dodanie strony do 500 stron i precli to 500 unikalnych artykułów, a licząc średni koszt artykułu 3 zł netto za 1000 znaków daje 1500 zł netto. Jeśli dodasz do tego koszt płatnych wpisów w lepszych katalogach to kwota zbliży się do 2000 zł netto. Oczywiście nikt nie wydaje takich pieniędzy na katalogowanie.

Lek na całe zło – mieszarka!

Lekiem na całe to zło są mieszarki/synonimizatory/generatory tekstów etc. zwał jak zwał. Skrypty te na podstawie gotowego artykułu generują unikalne treści.

Po napisaniu artykułu do wybranych słów dopisujesz synonimy poprzez umieszczenie ich w nawiasach klamrowych i oddzielasz je pionową kreską np. {sprawią|spowodują}. Skrypt podczas generowania artykułu wybierze jedną z fraz umieszczoną w nawiasie. Cała zabawa polega na tym, abyś w tekście umieścił jak najwięcej synonimów do jak największej ilości słów. Dzięki temu artykuły będą naprawdę unikalne, a nie tylko zawierały wymieszane słowa. Po zakończeniu wpisywania skrypt na podstawie wpisanych synonimów wygeneruje unikalne treści losując słowa z nawiasów. Moc mieszarek jest ogromna. Z tekstu na 1500 znaków skrypt wygenerował mi 12800 unikalnych artykułów.

Przykładowe zdanie umieszczone w mieszarce: “{Te|Wymienione|Powyższe|Wspomniane}katalogi  seo {sprawią|spowodują}, że pozycjonowanie będzie {bardzo|niezmiernie|niesłychanie|nadzwyczaj} {owocne|skuteczne|efektywne|wydajne|sprawne}!”, które wygenerowało 160 różnych kombinacji.

Utrzymaj sens tekstów

Najważniejsze jest to, aby wygenerowane teksty brzmiały naturalnie i nie utraciły sensu. Nie musisz czytać setek czy tysięcy wygenerowanych tekstów, jednak dodając synonim przeczytaj czy zdanie będzie miało z nim sens.

Mieszarki jako generatory tekstów zapleczowych

Mieszarkę równie dobrze możesz zatrudnić jako seo copywritera 🙂 Na dobrej jakości zaplecze nie sugerowałbym umieszczanie tego typu tekstów, jednak na zaplecze dalszego stopnia czemu nie. Będzie to spora oszczędność, a dobrze wymieszane teksty potrafią być naprawdę unikalne.

Mieszarka nie zawsze Cię wyręczy

Polecam Ci, abyś do wartościowych katalogów tworzył, jednak unikalne opisy. Niektórzy właściciele katalogów akceptują teksty synonimizowane inni zaś nie. Nie wiem jak oni to sprawdzają, jednak jeśli moderatorzy tego wymagają to poświęć chwilę na napisanie unikalnych opisów.

Baza synonimów

Nigdy nie siliłem się na samodzielne wymyślanie synonimów i korzystałem ze stron ze słownikami synonimów jak np.

Z reguły wpisując synonimy samemu też wpadniesz na kilka pomysłów co pozwoli Ci zwiększyć ilość generowanych kombinacji.

Adresy najlepszych mieszarek

Mieszarki to bardzo proste skrypty i znajdziesz ich w sieci cała masę, jednak wbrew pozorom występują między nimi pewne różnice. Podstawowa funkcjonalność mieszarek to oczywiście mieszanie tekstów, jednak są takie, które mieszają zdania między sobą, pokazują ilość znaków w tekście czy pozwalają na ściągnięcie x wygenerowanych artykułów na raz co często bardzo ułatwia pracę.

Poniżej wypisałem kilka mieszarek z najbardziej rozwiniętą funkcjonalnością:

https://unikalnatresc.pl/mieszarka-synonimow.php – mieszarka + mieszanie akapitów + informacja o ilości znaków,

https://www.blackpress.pl/mieszarka-synonimow – mieszarka + mieszanie akapitów + informacja o aktualnej długość tekstu, minimalnej długości tekstu, maksymalnej długości tekstu,

https://crewriter.com/ – mieszarka +  trochę ułatwione wpisywanie synonimów + mozliwość ściagnięcia X wygenerowanych artykułów.

Zapraszam też do mojej mieszarki synonimów >>

Na podstawie powyższych mieszarek mogę powiedzieć, że idealna mieszarka powinna:

 • mieszać teksty,
 • mieszać akapity (funkcja do włączenia),
 • zawierać informację o ilości znaków w wygenerowanym tekście,
 • zawierać informację o ilości możliwych do wygenerowania tekstów,
 • dawać możliwość ściągnięcia wygenerowanych tekstów,

Myślę, że największą wadą tych mieszarek jest brak słowników, które same synonimizowałyby wybrane przez nas słowa. Do tego miło by było mieć możliwość zapisywania wygenerowanych tekstów na dysku, informację o liczbie możliwych do wygenerowania tekstów, a po zalogowaniu tworzenie projektów i zapisywanie do nich wygenerowanych artykułów.

Sprawdziłem około 10 różnych mieszarek dostępnych online i nie udało mi się znaleźć idealnej w której miałbym wszystkie te funkcje. Zastanawiam się czy jest to może jakaś luka na rynku, którą można zagospodarować nowym produktem? Czy znajdą się osoby, które zechcą zapłacić za tego typu narzędzie dostępne online czy jednak oszczędność weźmie górę i każdy sam będzie sobie dłubał 🙂

Co raz częściej i co raz więcej osób  rezygnuje z mieszarek na rzecz unikalnych tekstów. Jest to zdecydowanie droższe rozwiązanie, ale za to dużo bezpieczniejsze. Serwis textbookers.com umożliwia zamawianie tekstów po bardzo atrakcyjnych cenach i na całkiem dobrym poziomie. Obecnie wszystkie teksty pod katalogi, precle zlecam właśnie tutaj >>.

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat mieszarek i tego czy byłbyś zainteresowany dostępem on-line do bardziej zaawansowanej mieszarki za niewielką opłatą.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.4/5 (11 votes cast)
Darmowe unikalne treści czyli moc mieszarek!, 4.4 out of 5 based on 11 ratings

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

43 komentarze

napisz komentarz
 • Następny poziom to chyba: napisanie tekstu. Wrzucenie do do softu a on sam miały dodać synonimy (tylko gramatycznie dopasowanie) zachowujące sens zdania. Na rynku są podobne skrypty ale bardzo często ich wyniki są dalekie od doskonałości. Biorąc pod uwagę język polski i jego poziom złożoności jeszcze trochę chyba przyjdzie na poczekać na soft o takich możliwościach w dobrej cenie 😛

  • Bardzo dobrą mieszarkę ma SeoBohater. Najeżdzasz na słowo > klikasz "Synonimuj" i masz już przypisany zestaw synonimów do słowa. Sprawdza się rewelacyjnie.

   • W SeoLight przy dopisywaniu synonimów po postawieniu "|" wyskakuje Ci rozwijana lista synonimów, zaznaczasz sobie odpowiednie słowa, klikasz prawym przyciskiem myszy i już masz zestaw synonimów do danego słowa 🙂

    P.S.
    Subskrypcja komentarzy Ci nie działa.

 • SeoLight jest niezły, ale ostatnio zaczynam działać na SEO Leniwcu, bo bardziej nadaje się do pisania precli i na własne zaplecze i troszkę więcej opcji, ale każdy lubi co innego.

 • Niezły topic 🙂
  Ja osobiście również od dłuższego czasu tworzę teksty synonimizowane właśnie za pomocą SEOLight. I muszę przyznać, ze robi naprawdę świetną robotę. To tylko kwestia poświęcenia ok. godziny na wyprodukowanie naprawdę mocnego tekstu i mam z głowy tworzenie unikatów do katalogów na wiele miesięcy 🙂

 • Unikalność OK, ale nie wiem po grzyba właściciele precli zwracają uwagę na sensowność tekstów. Przecież i tak, każda taka strona wyleci po wizycie pracownika wielkiego G. Poza tym G jest tak głupie, że w przypadku języka polskiego łyka dosłownie wszystko co się zapoda. Ja napisałem sobie skrypt, który losuje wyrazy ze słownika, układa pseudo-zdania i wszystko pięknie się indeksuje. Site moich spamów dochodzi do miliona czasem, no ale zazwyczaj wtedy już mam wizytę i bana. Właściciele precli. Opamiętajcie się. W przypadku katalogów jeszcze rozumiem sensowne opisy, bo to niby są wartościowe miejsca pozwalające znaleźć ludzikom dobre strony 😉

 • Myślę, że jedną z lepszych mieszarek jest SB4 edytor. Ostatnia wersja została rozbudowana do około 4.5 mln synonimów, słownik wulgaryzmów, czyli wyrazów, które mają być pomijane przy tworzeniu łańcuchów synonimów, dwie możliwości wyświetlania podpowiedzi synonimów, bezpośrednie automatyczne synonimizowanie w zewnętrznych plikach tekstowych, i inne opcje.

 • Ja dotychczas używałem Rewrite z BHW – prosty jak konstrukcja cepa, w zasadzie nie potrzeba mi niczego więcej. Testowałem wiele mieszarek, te online mają jedną wadę – jak nie mam dostępu do sieci a muszę wygenerować teksty to zonk :/

  Do obliczania ilości znaków zwykle i tak używam CountAnything więc dodatkowe funkcje w tego typu programach są jak dla mnie zbędne.

 • Wbudowany edytor SeoLight ma obsługę synonimów, ale nie pisze się w nim zbyt wygodnie, a ponadto nie wiedzieć czemu nie działa u mnie (może nie tylko u mnie) sprawdzanie pisowni.

 • Osobiście używam seobohatera do tworzenia zsynonimizowanych teksów. Istnieje też funkcja dodawania swoich słów i można od razu generować teksty.

 • Dzieki za ten wpis! Teraz już nie muszę pisać 100 unikalnych opisów. Wystarczy że napiszę jeden i użyję mieszarki. To naprawdę pomocne!

 • A nie lepiej samemu napisać? 🙂 Artykuły też powinny się dobrze czytać atu czasami wychodzi niezła mieszanka.

 • Dzięki serdeczne! Gdyby nie ty to prawdopodobnie do teraz pisałbym każdy artykuł osobno, próbując coś w nim zmienić. A tak wykorzystam do tego mieszarki, co znacznie ułatwi mi pracę

 • A jest jakaś strona na której można sprawdzić unikalność tekstu w G. ? Bardzo by się to przydało. Ogólnie artykuł bardzo dobry.

 • Jest taka, ale nawet jak pokaże unikalność 100 % poleca się kliknięcie na tekst poniżej żeby sprawdzić czy na pewno w google już takiego nie ma. Pozdrawiam

  • Coś ostatnio chyba na PIO widziałem, ale nie pamiętam nazwy. Niestety nawet seo leniviec zawiesił sprzedaż, także obecnie ciężko cokolwiek znaleźc.

 • Ja korzystam z SeoLight. Do tej pory służył mi do sprawdzania pozycji strony na poszczególne frazy,dodawania do katalogów i wiem że ma możliwość mieszania tekstu, ale czy mógłby ktoś to bardziej szczegółowo opisać jak z tego korzystać ?

 • Również stworzyłem mieszarkę tekstów na swoje potrzeby, jednak zastanawiam się nad jej udostępnianiem publicznie. Chodzi o to że jest pamięcio i zasobo żerna. Moja mieszarka jest w pełni zautomatyzowana generuje/synonimizuje teksty sama po wpisaniu zdania, w moim przypadku zdania związanego z katalogami stron. Z jednego zdania niestety potrafi wygenerować nawet i 3000 wersji zdania, problem pojawia się kiedy chcę sobie wygenerować opis składający się z 4 różnych unikalnych zdań. Serwer mieli około 30 min ale każda grupa wybranych 4 zdań jest unikalna w stosunku do każdej poprzedniej. Zastosowałem kilka algorytmów na unikalność, które udostępnia PHP min odległość zdań Levenshteina. Ciekaw jestem co na PiO by mi doradzili.

 • Mieszarki tekstu – nawet te internetowe – są równie dobre jak płatne rozwiązania. Wiadomo, że nie wszystkie podpowiadają synonimy. Ja osobiście szukam takich, które pozwalają na głębokie zagnieżdzenie tekstu. Jest ich całkiem sporo i dla początkujący pozycjonerów w zupełności wystarczą

 • A ktoś może doradzi jak to zrobić, żeby sprawdzić unikalność tekstów w ramach wygenerowanej puli? Zacząłem się właśnie bawić z tekstami synonimicznymi, wygenerowałem sobie 1000 artykułów, ale skąd mam wiedzieć, że niektóre z nich nie różnią się np. jednym słowem?

 • Pojawiło się oprogramowanie Synoglota. Za niewielkie jednorazowe pieniądze robi wszystko, ustala synonimy ze swojej bazy i miesza oraz jak potrzebujesz tłumaczy. Oczywiście język polski nie jest językiem łatwym, dlatego trzeba sprawdzać jakość synonimizowanych tekstów.

 • Sławek powiedz, czy obecnie mieszarki nadal mają sens. Jak Google będzie postrzegało sytuację, kiedy z jednego unikalnego tekstu stworzymy tylko kilka synonimów z bardzo unikalnym dopasowaniem (zamiast dziesiątek czy setek). Czy takie teksty w chwili obecnej będą w jakikolwiek sposób szkodziły stronom, czy też nadal jest to dobre rozwiązanie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.