Pozycjonowanie i optymalizacja stron www. Jak to się robi.

Ostatnio kupiłem 3 książki o pozycjonowaniu z Heliona i pierwsza z nich o której chcę Ci napisać to “Pozycjonowanie i optymalizacja stron www. Jak to się robi.” autorstwa Bartosza Danowskiego i Michała Makaruka. Książka jest z 2007 roku, kosztuje 39,90zł i ma blisko 250 stron.

Z książki dowiesz się m.in:
– o tym jak działają wyszukiwarki,
– co zyskasz dzięki wysokiej pozycji w wyszukiwarce,
– optymalizacja nawigacji,
– jak dobrać słowa kluczowe i umieszczać na stronie,
– co to są linki, jak je pozyskiwać, jak sprawdzić linki w wyszukiwarkach,
– kilka słów o zapleczu,
– sprawdzanie indeksacji strony i jej poprawy,
– użyteczności mapy witryny,
– podstawowe informacje o blackseo,
– śledzenie ruchu,
– opis kilku narzędzi pomocnych pozycjonerowi.

W sumie książka zawiera wszystko czego przeciętny zainteresowany oczekuje aczkolwiek brakuje mi tutaj case study, informacji o mitach pozycjonowania, błędach pozycjonerów, długości fraz, literówkach w słowach kluczowych… Dość pobieżnie potraktowano black seo, SWL, a także tworzenie zaplecza. Wydaje mi się, że książka Pawła Kobisia z 2007 roku wydana przez PWN o której także wkrótce napiszę, opisuje temat pozycjonowania zdecydowanie lepiej.  Dodatkowo książka wydaje mi się sztucznie zapchana poprzez dodanie zbędnych screenów z wyszukiwarek, czy systemów statystyk.

Warto zaznaczyć, że w 2009 roku ukazała się zaktualizowana wersja tej książki pt.: Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak się to robi. Wydanie II poprawione i uzupełnione” dodatkowo wydano ćwiczenia “Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Ćwiczenia praktyczne”. Nie wiem jakiej jakości są te tytuły, ale widać, że autorzy nie spoczęli na laurach. Po spisie treści widać, że poświęcono więcej tematowi zaplecza, SWL… więc m.in. tego czego brakowało mi w poprzedniej wersji.

Swoją drogą Panu Bartkowi gratuluję wydania kilkudziesięciu książek w Helionie 🙂

Wystawiam ocenę 4-/5 tej książce.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości, lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

10 komentarzy

napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.