Jak dodać stronę do google? 3 sposoby na dodanie strony do Google!

Jak dodać stronę do google? 3 sposoby na dodanie strony do Google!
Każdy właściciel strony pierwsze o czym myśli to to, aby jego strona znalazła się w wyszukiwarce Google.

Dodanie strony do Google nie jest wymagane, aby znalazła się ona w zasobach wyszukiwarki. Roboty indeksujące wyszukiwarki regularnie przeszukują zasoby internetu w poszukiwaniu nowych witryn i samodzielnie dodają je do ich indeksu. Większość osób nie dodaje samodzielnie ręcznie stron do Google, a pojawiają się one same.

Dlaczego w ogóle mówimy o dodaniu strony właśnie do Google?

statystyki-google-w-polsce

Badania ranking.pl

Myślę, że ten screen mówi sam za siebie 🙂

Jak sprawdzić czy Twoja strona jest już w Google?

Aby sprawdzić czy Twoja witryna znajduje się już w zasobach Google musisz wpisać w wyszukiwarkę adres Twojej strony poprzedzając ją poleceniem “site” czyli np. w moim przypadku będzie to “site:blog.gdaq.pl”. Nie wprowadzasz spacji.

indeksowanie bloga gdaq

Jak widzisz adres strony pojawił się w Google, a nad wynikami wyszukiwania liczba zaindeksowanych podstron tej witryny 1 160.

A co jeśli mojej strony nie ma w Google?

Jest kilka powodów dla których Twoja strona może nie pojawiać się w Google:

 1. Do witryny nie prowadzą żadne linki,
 2. Witryna jest na tyle nowa, że roboty Google jeszcze nie zdążyły do niej dotrzeć,
 3. Dostęp do witryny został zablokowany dla robotów wyszukiwarek.

W przypadku 2 pierwszych problemów wystarczy dodać w sieci linki do Twojej strony i po kilku dniach problem zostanie rozwiązany.

W 3-cim przypadku należałoby zbadać witrynę od strony technicznej, aby dokładnie zdiagnozować problem.

Jak dodać stronę do Google?

Możesz biernie oczekiwać, aż Google samo ujrzy Twoją stronę, ale też jest kilka sposobów na to, aby Google szybciej dodało ją do swoich zasobów.

Poniżej przedstawiam 3 sposoby na dodanie strony do Google!

1. Wypełnij formularz dodawania stron.

Na tej stronie >> https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url został umieszczony formularz, który służy do dodawania stron. Aby skorzystać z tego formularza należy zalogować się do swojego konta gmail (jeśli nie ma to musisz je założyć) i wejść pod wyżej wskazany adres, aby wyświetlić formularz.

formularz dodawania strony do google

 

Z przeprowadzonego ostatnio testu wynikło, że czas zaindeksowania świeżej domeny wyniósł około 2 minut.

2. Dodaj stronę do Google przez Google Search Console

Większość świadomych właścicieli stron dodaje ją do Google Search Console, aby trzymać rękę na pulsie w razie jakichkolwiek problemów ze stroną.

Google Search Console to takie centrum dowodzenia gdzie znajdziesz informacje m.in. o: możliwościach poprawy optymalizacji Twojej strony w Google, linkach prowadzących do Twojej witryny, nałożonych filtrach, pozycjach Twojej strony w Google i jej CTR… bardzo dużo ciekawych informacji, ale więcej może innym razem.

Jak dodać stronę do Google przez Google Search Console?

a) Zaloguj się do usług Google np. gmail i przejdź do strony Google Search Console

b) Kliknij przycisk po prawej stronie “DODAJ”

c) Wklej adres swojej strony w formularzu i kliknij przycisk “Dalej”

indeksacja przez Google Search Console dodawanie strony

d) Następnie wybierz sposób weryfikacji, wykonaj zalecone działania i kliknij “ZWERYFIKUJ”

indeksacja przez Google Search Console weryfikacja

e) Po weryfikacji masz już dostęp do strony w Google Search Console i możesz przejść do jej konfiguracji.

indeksacja przez Google Search Console potwierdzenie

 

Jest to bardziej skomplikowane niż skorzystanie z formularza dodawania strony do Google, ale dodanie tutaj strony i tak uważam za niezbędne, a więc przy okazji strona zostanie też zaindeksowana. Swoją drogą nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić obie rzeczy na raz.

Z przeprowadzonego testu wynikło, że czas zaindeksowania świeżej domeny wyniósł godzinę.

3. Podlinkuj swoją stronę.

Wystarczy, że link do Twojej strony znajdzie się na innych stronach i Google podążając tymi linkami odnajdzie Twoją witrynę. Jest to najbardziej naturalny sposób w jaki Google może znaleźć Twoją stronę i zaindeksować ją. Czym mocniejsze, cieszące się większym autorytetem, częściej odwiedzane przez roboty Google witryny będą do Ciebie linkować tym szybciej zaindeksuje się Twoja strona.

W ramach testu dodałem link na blogu do nowej domeny i została ona zaindeksowana po 2 dniach.

Podsumowanie

Jak przeczytałeś jest kilka sposobów na dodanie strony do Google i nie ma w tym raczej wielkiej filozofii, jednak jeśli zapytałbyś mnie: “Sławek jak dodać stronę do google?” to z przeprowadzonych testów wynika, że najszybciej zrobisz to zgłaszając stronę przez formularz ze strony Google, natomiast nie zmienia to faktu, że Twoja strona powinna zostać dodana także do Google Search Console i warto też pozyskać do niej linki.

Poprawienie błedów z GCS i pozyskanie dobrych linków poprawi jej poziom indesacji.

To pierwszy krok do tego, aby Twoja strona pojawiła się w Google, jeśli jednak chcesz dowiedzieć się jak skutecznie poprawić jej widoczność na dziesiątki czy setki fraz kluczowych to zerknij tutaj >>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.1/5 (9 votes cast)
Jak dodać stronę do google? 3 sposoby na dodanie strony do Google!, 4.1 out of 5 based on 9 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

37 komentarzy

napisz komentarz
 • Ja od zawszę dodaję. Oczywiście można poczekać, aż się sama pojawi, ale nic mnie nie kosztuje zrobienie tego ręcznie.

 • Niby takie oczywiste, a jednak wiele osób nie wie jak się do tego zabrać… lub w ogóle tego nie robi 🙂

  Widzę to choćby na przykładzie strony znajomego. Była postawiona prawie rok temu, a Google w ogóle nie wie o jej istnieniu (pomijam już fakt, że strona obecnie w ogóle nie działa). Z tego, co pamiętam, była nawet fajnie zrobiona wizualnie, jednak tworząca ją osoba w ogóle nie zadbała o jej widoczność w sieci.

 • Wystarczy sięgnąć po pierwszy lepszy kurs html, w którym zawsze jest mowa, aby dodać stronę do kilku najlepszych katalogów i sprawa z głowy. Jak się doda stronę do katalogu WP i Gazeta to zindeksowana strona będzie w przeciągu kilku dni – ale oczywiście wymienione rady są ok – zwłaszcza, że każda strona powinna mieć swoje konto w GSC.

 • Sławku jak mogłeś pominąć taki temat w ciągu 7 lat?:P

  Faktycznie, wiele osób ma z tym problem. Ja zawsze pierwsze co, to dodaję ręcznie stronę do gogle i dodatkowo staram się gdzieś ją podlinkować na początku.

  Miała jednak taką sytuację, że znajomy po zakupie domeny, napisał kilkanaście artów, minęło sporo czasu, (jeśli dobrze pamiętam to coś koło miesiąca) a strona nadal nie widniała w Google.
  Dla testu tak jak ty, postawiłam nową stronę na czystej domenie, napisałam jeden art i po chyba 2 dniach strona była w sieci. A jego dalej nie.

  Po dłuższej analizie stwierdziłam, że coś nie tak jest z domeną i okazało się, że domena była z odzysku i poprzedni właściciel tak nią spamował, że domena dostała filtr. Dopiero po interwencji, strona w końcu pojawiła się w google.

  Druga sytuacja, jaką miałam to zgłosiła się do mnie osoba, że ich strona firmowa nie widnieje również w google. Strona była na wordpressie, stworzona przez jakaś firmę. Okazało się, że panowie z firmy zaznaczyli, aby nie indeksować strony, po czym zapomnieli odhaczyć tę opcję jak już skończyli zlecenie.

  Dlatego zawsze warto ręcznie dodać stronę i po kilku dniach sprawdzić czy już jest zaindeksowana. Jeśli nie, to przeanalizować gdzie jest problem.

  • No niestety kupując domeny z historią na różne kwiatki można natrafić.

   Co do drugiego problemu wielokrotnie się z tym spotykałem. Takie kwiatki widziałem nawet na stronach robionych za grubą kasę przez agencje reklamowe 🙂
   Dlatego nawet jak ktoś nie chce być seowcem to jakieś podstawy chociaż warto byłoby “ogarniać”.

 • Jak dodać witrynę do Google? To takie oczywiste, że nikt o tym nie pisze :). A szkoda, bo warto zbierać ruch na zawarte w artykule słowa kluczowe ;). Poza tym nie wszyscy to pozycjonerzy, więc takie wskazówki są jak najbardziej wskazane dla “normalnych” użytkowników internetu. Reasumując – bardzo dobry pomysł na artykuł :). Gratulacje!

   • Zgadzam się z tym w stu procentach :). Gdzieś czytałem niedawno taki artykuł o tym, że w pewnym momencie traci się dystans i za dużo się wie na danym temat, dlatego trudno jest przewidzieć coś na temat oczekiwań klienta. Jesteśmy ślepi na pewne rzeczy, bo za dużo wiemy ;).

 • Tak, tak… Niby podstawy, a tu proszę, dyskusja się wywiązała 😉

  Widziałem wielokrotnie strony, do których nie prowadził ŻADEN link, więc rzeczywiście komenda “site:” może być pomocna i warto, żeby każdy ją zapamiętał, bo różnie to z tym “naszym” Google’m bywa.

  Ostatnio zadzwoniła do mnie pani, która postawiła sobie sklep internetowy, w dużej mierze afiliacyjny, na wordpressie (oczywiście, choć nic nie mam przeciw WP) i pyta mnie, czemu to nie widać jej strony, nawet kiedy się wpisze nazwę sklepu? Mhm, pomyślałem, że pewnie ma jakieś nieusunięte blokady w .htaccess, ale używając powyższej komendy, sprawdziłem, że strona w katalogu jak najbardziej się znajduje.

  Problem był prozaiczny. Nazwa, którą pani sobie wybrała, to był m.in. tytuł jednej z popularnych książek dla dzieci. Rozumiecie, co się stało? W pierwszej 40-ce w ogóle próżno było szukać sklepu, bo królowały tam kolejne księgarnie internetowe (i nie tylko), prezentujące książeczkę… Dalej były jeszcze jakieś inne wpisy, recenzje z blogów itd.

  Oczywiście, można sobie z takim problemem poradzić, jednak czasem warto, wybierając nazwę, zerknąć w wyszukiwarkę. To nie boli 😉

 • Skubać ruch od Silesia i Lexy nieładnie, nieładnie :)) Spory potencjał słowo ma spory nie powiem 🙂

 • Zgłoszenie strony do indeksacji powinno być obowiązkiem każdej solidnej firmy wykonującej stronę internetowa dla klienta. Znam przypadki stron, które po 3 miesiącach na poleceniu site: nie zwracały żadnych wyników.

 • Slawku, bardzo fajny post, oczywiscie polecam dalej, a przy okazji mam pytanie, jezeli strona jeszcze nie zostala dodana do zasobow Google, a do nas linkuje, informacja o tym linku nie pojawia sie np w Trackbackach w Google Analytics. Wlasnie zastanawialysmy sie ostatnio z zaprzyjazniona blogerka, dlaczego nie widzimy niektorych stron, kiedy do nas linkuja. Pozdrawiam serdecznie Beata

 • Piszesz, że trzeci sposób – przez indeksacje z innych stron – jest najbardziej naturalny. Co to znaczy? Czy tutaj jest jakaś różnica, jeśli strona zostanie dodana przez search console czy przez indeksacje właśnie? Wpływa to na coś?
  Pozdrawiam

  • 3 ci sposób to “podlinkuj swoją stronę”. Czyli umieszczasz link do Twojej strony na innej stronie.
   Nie ma różnicy w jaki sposób strona zostanie zaindeksowana, poza tym, że linki od razu mogą pomóc Ci osiągnąć wyższe pozycje.

 • Sławek – dobry i fajnie napisany artykuł. Zdecydowanie najszybszy pomysł to Google Add Url – kwestia indeksacji zależy już od samego Google – np. blog na blogspot.com zostaje zaindeksowany w kilka minut, inny adres, np. blog na wordpress.com – kilka dni.

 • Sądzę, że najpopularniejszym sposobem na zindeksowanie strony jest podsyłanie Googlom adresu strony. Jest to szybkie i wygodne. Ciekawy blog 🙂

 • Z całą pewnością warto to robić, a moim zdaniem nawet i należy, tym bardziej, że nie wymaga to przecież dużo wysiłku:)

 • Ja to miałem taką zabawną sytuację z Google i dodawaniem. Mam postawioną stronę na serwerze NAS u siebie w firmie. Jest to tylko strona z linkami do narzędzi dla moich wybranych Klientów. Na pewno nigdzie link nie był podawany. Ostatnio natknąłem się na adres tej strony w wynikach Google:) A nawet mi nie przyszło do głowy zakładać tam robots.txt i zabronić indeksowania. Czyli ten bot ma niezły węch:)
  Roboczo zakładam, że gdzieś trafił na adres tam gdzie wykupiłem domenę.

 • Useful article Slawek .

  Newbies should find it more informative, they should first submit their website to Google Console , upon publishing new content they can “Submit URL ” .

 • Częste, bierzące aktualizacje serwisu także pomagają robotom. Przespieszenie osiąga się delikatnie wciskając pedał od linkowania z wartościowych stron.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.