TextBookers rozwiązanie problemu z copywriterami!

Textbookers to nowy serwis, którego celem jest szybkie, łatwe i tanie zlecanie tekstów co mam nadzieję, że przynajmniej w części rozwiąże mój problem opisywany w ostatnim poście pt.: “Copywriterzy z nimi źle, bez nich jeszcze gorzej!”. Teksty do katalogów czy precli myślę, że swobodnie mógłbym zlecać przez taki serwis co być może i Tobie będzie pomocne. Zapraszam do testu Textbookers!

Zasada działania Textbookers

Serwis Textbookers wygląda i działa bardzo prosto i przejrzyście. Z zawodu jestem grafikiem, a poza tym dość mocno wyczulony na punkcie usability także zawsze się do tego czepiam 🙂

główny panel text broker

Pierwsze co musisz zrobić to zarejestrować się i doładować konto wykupując wirtualną walutę.

Możesz je doładować dowolną kwotą, lub wybrać jeden z pakietów w których otrzymasz bonusowe punkty. Czym droższy pakiet wykupisz tym więcej punktów w bonusie otrzymasz.

Koszt tekstu na 1000 znaków do precli to 1.20 pkt co daje 1,48 zł brutto, natomiast na zaplecze 1000 znaków to 2.00 pkt co daje 2,46 zł czyli to 1pkt = 1zł.

Koszt np. opisu strony do katalogu na 1000 znaków za 1,48 zł brutto jest jak najbardziej ok. Jeśli wrzucę go w koszty odliczając podatek oraz vat wyjdzie kwota 1 zł co jest bardzo przyzwoitą jeśli tylko tekst nadaje się do czytania 🙂

Jakie teksty możesz zlecić przez Textbookers

Do tej pory w Textbookers była możliwość zamawiania tekstów do precli oraz na zaplecze, ja natomiast miałem zapotrzebowanie na opisy do katalogów i pojawił się problem. Potrzebowałem opisać moje zlecenie, natomiast brak było pola opisu tego zlecenia. Było ono dostępne tylko w przypadku zamawiania tekstu zapleczowego. Sprawę od razu zgłosiłem i o dziwo jeszcze tego samego dnia w ofercie pojawiły się teksty do katalogów także mogę powiedzieć, że bardzo delikatnie, ale przyczyniłem się do poprawy serwisu 🙂 Przy zamawianiu opisu strony do katalogów w formularzu można by dodać adres url, żeby nie zapominano o nim podczas zamawiania tekstu.

Reasumując w serwisie Textbookers możesz zlecić teksty do precli, katalogów oraz na zaplecze, a w ofercie widać jeszcze niedostępną opcję tekstów tematycznych. Ciekawi mnie czy pojawią się teksty z synonimami bo swojego czasu sporo ich zamawiałem i bywają pomocne.

Textbookers od środka

Jak widać na powyższym screenie całość wygląda dość przejrzyście mamy historię naszych zleceń, informacje o aktywnych projektach, dostępnych środkach… jak na razie wszystko czego potrzebuję.

Pierwsze zlecenie w Textbookers

Jako, że potrzebowałem 50 opisów strony do katalogów na 1000 znaków to doładowałem konto za 73,50 zł i przygotowałem zlecenie wypełniając poniższy formularz.

text broker dodanie zlecenia

Bardzo ważne, abyś na następnym ekranie potwierdził zlecenie. Ja tego niestety nie zrobiłem i straciłem cały dzień zanim doszedłem do tego.

Po dokonaniu wpłaty otrzymałem email z fakturą od tajemniczej firmy Premium Group i tutaj przydałaby się drobna informacja do czego ta faktura, dopiero w treści faktury mogę wyczytać, że jest ona za usługi TextBookers.

Mamy 14.11.13 godzinę 09:50 jak dodałem to zlecenie. Autorzy projektu twierdzą, że wyróżniają się bardzo szybką realizacją usługi o czym wkrótce przyjdzie mi się przekonać no i sprawdzę czy szybkość nie powoduje, że artykuły tracą na jakości.

Realizacja zleconych tekstów w TextBookers

Dzień 15.11.13

Oddawanie zleconych tekstów wygląda dla mnie dość dziwnie. Za każdym razem gdy zostanie przygotowany tekst, lub paczka tekstów otrzymuję e-mail w związku z czym od wczoraj otrzymałem 9 e-maili. Kilka o przygotowanych pojedynczych tekstach i kilka w paczkach np. po 9 sztuk. W ciągu tych prawie pełnych 2 dni otrzymałem do sprawdzenia łącznie 35 tekstów. Co dziwne w każdym e-mailu jest napisane, że na sprawdzenie tekstu mam 72 godziny. Czy w te 72 godziny wlicza się też weekend? Co jeśli nie sprawdzę tekstu w określonym terminie? A jeśli ja nie mam czasu na siedzenie i przeglądanie tych tekstów i chciałbym usiąść i sprawdzić zlecenie po zakończeniu jego realizacji?

Dzień 16.11.13  godzina 16:00 zakończono realizację wszystkich tekstów. Zatem realizacja zlecenia potrwała 54 godziny. Nie jest to wynik rzucający na kolana, ale gdybym takie zlecenie wysłał do copywritera sama realizacja zlecenia potrwałaby 1 do 2 dni czyli tyle samo, ale zanim copywriter przystąpiłby do jego realizacji minęłyby ze 2 dni także suma sumarum szybkość realizacji zleceniem oceniam bardzo dobrze.

Od administracji serwisu otrzymałem informację, iż przekroczono termin realizacji 48 godzin ze względu na to, iż moje zlecenie zawierało więcej wytycznych niż zwykły precel, a cennik ustalono jak zwykłego precla więc copywriterzy nie byli zainteresowani realizacją tego zlecenia, aby uniknąć takich sytuacji zdecydowano się na zwiększenie kwoty wynagrodzenia za opisy do katalogów. Za wynikłe problemy zaproponowano mi zwrot poniesionych kosztów, ale rozumiem, że serwis jest jeszcze w trakcie dopracowywania, a nie był to dla mnie wielki problem także odpuściłem.

Jeśli zlecenie jest realizowane w 48 godzin to tak naprawdę po jego realizacji mamy jeszcze 24 godziny na ich sprawdzenie, także nie ma obaw, że muszę siedzieć i cały czas sprawdzać teksty natomiast mogłaby obok każdego tekstu pojawić się informacja do kiedy dany tekst ma zostać zaakceptowany. W przypadku braku akceptacji z naszej strony tekst po 72 godzinach jest akceptowany automatycznie.

Po wykonaniu zlecenia przeglądamy każdy z tekstów i, albo go akceptujemy, albo zgłaszamy uwagi co też w kilku przypadkach zrobiłem. Co do jakości tekstów to dosłownie w 1 może 2 tekstach brakowało sensu w jednym ze zdań, a poza tym wszystko zostało wykonane poprawnie. Niektórzy do tekstu dodali po kilka akapitów dzięki czemu tekst czytało się dużo lepiej. Wszystkie teksty zawierały więcej niż 1000 znaków niektóre nawet do 1250 więc o 1/4 więcej niż zapłaciłem i to mi się podoba 🙂

Bardzo fajnie, że zlecenie realizuje wiele osób bo dzięki temu da się uzyskać sporą unikalność tekstów! Widząc jednak pewną różnicę w jakości realizowanych tekstów chciałbym mieć możliwość przekazania zlecenia tylko wybranym sprawdzonym już przeze mnie użytkownikom, myślę, że jest to całkiem fajny pomysł 🙂

Moje obawy związane z Textbookers?

Korzystając z serwisu nie napotkałem się na większe problemy natomiast, niestety często pracuję w pośpiechu i czasami zdarza mi się nie dodać jakiejś informacji zlecając tekst copywriterowi i robię to dopiero kilka godzin później czy też następnego dnia. Tutaj nie mamy możliwości kontaktowania się z podwykonawcą w trakcie realizacji projektu, a dopiero po jego wykonaniu akceptując, albo odrzucając teksty. Pytanie czy możemy sobie pozwolić na korektę tekstu jeśli jest to z naszej winy? Czy w takim przypadku należy zlecić nowe zlecenie? Obawiam się niestety, że w grę wchodzi druga opcja.

Wiedząc, że nie będę miał możliwości zgłaszania poprawek (poza błędami) po prostu kilka razy przeczytałem co napisałem, żeby się upewnić czy uwzględniłem wszystko co potrzeba.

Podsumowanie testu TextBookers

Nigdy wcześniej nie korzystałem z tego typu serwisów, a to z obawy przed tym, że nie mam styczności bezpośredniej z copywriterem i możliwości dokładnego wytłumaczenia na czym zlecenie ma polegać (szczególnie przy synonimach).

W przypadku bardzo prostych zleceń jak opis strony do katalogów czy precli taki serwis powinien bez problemu spełnić swoją rolę szczególnie, że tego typu serwisy już są na naszych rynku. Jak widać po realizacji zlecenia nie miałem większych uwag, 48 godzin na realizację zlecenia uważam za bardzo dobry czas.

Zainteresowanych zapraszam na stronę textbookers.com

Jeśli serwis będzie się dalej rozwijał, pojawią się teksty specjalistyczne i synonimy to nie wykluczam, że sporą część pracy copywriterskich przerzucę na TextBookers.

Napisz o swoich doświadczeniach z TextBookers chętnie się z nimi zapoznam, ale także obawach bo być może uda mi się je rozwiać.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
TextBookers rozwiązanie problemu z copywriterami!, 5.0 out of 5 based on 4 ratings

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

40 komentarzy

napisz komentarz
 • Testuję serwis od jakiegoś czasu, od strony copywritera. Wygodne to, przyjemne, czytelne i faktycznie się zarabia. Więc póki co jestem zadowolony :).

  • Dzięki Wojtek! Dobrze wiedzieć, że copywriterzy mimo tak niskich stawek są w stanie zarabiać. Nie ma się jednak co oszukiwać te teksty nie są trudne w realizacji.
   Pracowałem kiedyś z człowiekiem, który teksty na 1000 znaków pisał w 7 minut także potencjał miał niezły 🙂

 • Za takie stawki żaden licealista z jakimkolwiek doświadczeniem, a tymbardziej profesjonalny "copy" na pewno nie napisze tekstów. Ponoć "content is the king" – według mnie za jakość trzeba zapłacić i nic się na to nie poradzi 😉

  Samo rozwiązanie dosyć ciekawe (testowałem już kilka podobnych polskich projektów, np textmarket) wątpię jednak, że jakikolwiek dobry tekściarz dodaje tam swoje prace.

  • Wbrew pozorom w serwisie teksty pisze spora ilość profesjonalnych pisarzy co widać po jakości oddawanych tekstów. Stawki może nie są najwyższe na rynku ale schemat pracy copywriterów pozwala im wykorzystać produktywnie wolny czas w momencie gdy nie mają aktualnie pod ręką innych zleceń (w TextBookers zlecenia można wykonywać o dowolnej porze dnia i nocy). Myślę, że taka forma współpracy w pewien sposób rekompensuje niższe wynagrodzenie które jest niezbędne aby zlecenia w ogóle w serwisie się pojawiały.

   Wraz z wprowadzeniem tekstów tematycznych oraz z synonimami pojawi się również możliwość pisania tego typu zleceń za wyższe stawki.

   Pozdrawiam,
   Maciej Matysik
   TextBookers.com

  • #Jelonek, ale czy opis do katalogu ma być tekstem wartościowym?
   Wiesz pytanie czego oczekujesz bo jeśli mówimy o tekstach profesjonalnych to ok, ale na razie serwis takich nie oferuje.

 • Też testuję, na razie szybkość powala, ale jakość już oscyluje w okolicach przeciętnej. Cóż, jaka cena, taka jakość

  • Proszę pamiętać, że każdy tekst można zawsze zgłosić do poprawy bądź zareklamować. Na pewno oprócz szybkości będziemy również pracować nad coraz to lepszą jakością tekstów 😉

   Pozdrawiam,
   Maciej Matysik
   TextBookers.com

 • Sam od niedawna trafiłem na tę platformę i po złożeniu kilkunastu zleceń jestem zadowolony z rezultatów. Teksty są pisane szybko, ich wartość jest na dobrym poziomie.

 • Witam serdecznie,

  Bardzo dziękujemy za rzeczowy artykuł na temat naszego serwisu:) Pozwolę sobie odnieść się do kilku kwestii w nim zawartych:

  "a w ofercie widać jeszcze niedostępną opcję tekstów tematycznych. Ciekawi mnie czy pojawią się teksty z synonimami bo swojego czasu sporo ich zamawiałem i bywają pomocne."

  Teksty tematyczne pojawią się w ciągu 3 tygodni. Mniej więcej tydzień później do oferty trafią również teksty z synonimami.

  " Widząc jednak pewną różnicę w jakości realizowanych tekstów chciałbym mieć możliwość przekazania zlecenia tylko wybranym sprawdzonym już przeze mnie użytkownikom, myślę, że jest to całkiem fajny pomysł :)"

  Wraz z pojawieniem się tekstów tematycznych oraz z synonimami dodamy taką funkcjonalność 🙂

  "Zatem realizacja zlecenia potrwała 54 godziny."

  Tak jak wyjaśnialiśmy było to związane ze źle dobraną stawką za ten typ zleceń (opisy do katalogów). W praktyce były to pierwsze zlecenia tego typu realizowane w naszym serwisie tak, więc uczymy się na błędach 🙂 Docelowo chcemy zejść z realizacją każdego zlecenia poniżej 24 godzin.

  "Korzystając z serwisu nie napotkałem się na większe problemy natomiast, niestety często pracuję w pośpiechu i czasami zdarza mi się nie dodać jakiejś informacji zlecając tekst copywriterowi i robię to dopiero kilka godzin później czy też następnego dnia. "

  Tutaj niestety trzeba po prostu zwrócić uwagę aby przy składaniu zlecenia podać komplet informacji. Niedługo być może wprowadzimy możliwość edycji zlecenia którego realizacja nie została jeszcze rozpoczęta.

  Dziękuję raz jeszcze za kilka miłych słów na temat naszej usługi 🙂 W razie gdyby ktoś miał do nas pytania związane z artykułem bądź działaniem serwisu to pozostaję do dyspozycji 🙂

  Pozdrawiam,
  Maciej Matysik
  TextBookers.com

  • Maćku wprowadzenie możliwości zlecania tekstów konkretnym osobom będzie świetnym rozwiązaniem. W tej chwili wybrałbym ze 2-3 osoby którym dalej zlecałbym teksty bo zrobiły to znakomicie i nie martwiłbym się już o ich jakość.

   Czas realizacji tekstów jest bardzo dobry jeśli ograniczycie go do 24 godzin no to będzie to rzeczywiście spory powód do dumy 🙂

   Będę Wam kibicował bo z tego co piszesz serwis idzie w bardzo dobrym kierunku!

   Ps. Zanim wprowadzicie teksty dobrej jakości dobrze przemyślcie to, aby ludzie nie pisali jakiś bubli.

   • Dziękuję za miłe słowa 🙂 Co do tekstów dobrej jakości to mamy kilka pomysłów jak zagwarantować ich faktycznie dobrą jakość – będziemy na pewno to testować tak, aby klienci byli zadowoleni.

    Pozdrawiam,
    Maciej Matysik
    TextBookers.com

 • Taka mała uwaga jak już autor systemu się tu wypowiada, Jak ktoś już napisał wyżej "Potrzebny copywriter inż. elektryk. Gdzie takiego szukać?" Właśnie, może na TextBookers.com Podzielcie copywriterów po dziedzinach w których czują się mocni by pisać artykuły sponsorowane.

  • Copywriterzy mogą oczywiście u nas wybrać kategorie tematyczne na jakie chcą pisać teksty:)

   Pozdrawiam,
   Maciej Matysik
   TextBookers.com

 • "Pracowałem kiedyś z człowiekiem, który teksty na 1000 znaków pisał w 7 minut także potencjał miał niezły."

  Razy dziesięć to 70 minut… odjąć dwa teksty to 56 minut, czyli w takim tempie 8 tekstów na godzinę plus 4 minuty przerwy. Kupujący płaci 1,50 zł za tekst, czyli 8 x 1,50 to 12 zł na godzinę – od tego trzeba odjąć prowizje dla strony i podatek.

  Nie wiem jak panowie na tym zarabiają, ale podziwiam, bo pewnie szybciej piszecie.

  • 1,50 zł to już czysty zarobek dla copywritera. Odjąć od tego należy tylko podatek dochodowy. Wychodzi, więc przy tym akurat wyliczeniu 9,84 zł na godzinę. Oczywiście są też ludzie którzy piszą szybciej szczególnie jeżeli mają akurat dobre rozeznanie w danym temacie – wtedy też zarobek jest adekwatnie wyższy.

   Pozdrawiam,
   Maciej Matysik
   TextBookers.com

 • Wszystko zależy od tego kto jak lubi pisać artykuły. Znam takie osoby, które potrafią w 15 minut napisać 3 strony A4 w Wordzie. Fakt, że jest to wyjątkowa osoba ale praktycznie jest to do wykonania.

 • Podobnie jak Wojtek też testuję serwis od strony Copywritera i nie wygląda to źle, ale nie mogę się zgodzić, że zlecenia można realizować w każdej porze dnia.
  Najwięcej zleceń pojawia się rano oraz około południa, natomiast wieczorem pojawia się mało zleceń i które równie szybko znikają jak się pojawiły.
  W moim linku zamieściłem adres do strony, z artykułem na temat tego serwisu – oczywiście z punktu widzenia copywritera :).

 • Niestety czekam 20 godzin zero reakcji, Robota lezy i nie mogę zacząć. Wpacilem kase i zero reakcji. Dla mnie pierwszy raz i ostatni.
  Zażądam zwrotu wpłacanych pieniędzy.

  • Jak sam Pan podkreślił czekał Pan 20 godzin natomiast zgodnie z informacją realizujemy je do 48h. Czy teksty ostatecznie do Pana trafiły?

   Pozdrawiam,
   Maciej Matysik
   TextBookers.com

 • Jak dla mnie jako copywritera serwis jest sporym rozczarowaniem. Bardzo ciężko wyszukuje się zlecenia, nie ma jasności co do rozliczania, nie można dozbierać do większej wypłaty,bo są one realizowane cyklicznie. Nie polecam.

 • Jak się Wam jakość tekstu nie podoba, to można zgłosić go do poprawy, zwłaszcza, jeśli są błędy. Ja, jako ich copywriter (yyy sorry, jako ich "pisaczka"), mam same wysokie oceny, więc jestem dowodem na to, że można tutaj liczyć na bardzo dobrą jakość. Tylko trzeba trafić na mnie:P

  • Blanka i tego mi właśnie brakowało w serwisie co być może już zrobiono. Tego nie wiem.
   Mianowicie zlecanie konkretnym osobom. Z doświadczenia wiem, że były zlecam robione na odwal, ale były zrealizowane rewelacyjnie.

 • Serwis jest przede wszystkim dobry, ale dla ludzi zajmujących się SEO. Ja jestem copywriterem i jeżeli chodzi o rozpoczęcie pisania to ok, zgadzam się, serwis dostarcza tekstów i jest wypłacalny. Do próbowania super. Ale cennik.. to jakaś kpina. Pomijam kolegów, którzy szybciej piszą niż myślą, to też duża umiejętność… Jednak podziwiam ludzi zlecających w tym serwisie wykonanie tekstu wysokiej jakości zwanego tu, co najmniej tekstem tematycznym oczekującym świetnej jakości tekstu w cenie 3,40zł minus 18% podatku za 1000zzs.

  Nie mówię, że nie ma tu zdolnych ludzi piszących tego typu treści w takiej cenie. A jakże są, ale szybko znikają, gdy zorientują się, że ich umiejętności są dużo bardziej cenione w świecie marketingu przez świadomych pozycjonerów pragnących osiągnąć bardzo dobre rezultaty przy pomocy tworzonych treści.

  Dlatego krótka informacja dla Copywriterów. Jeżeli piszecie już jakiś czas, a wasza średnia ocena jest powyżej 5,6, to chyba przyszedł czas rozejrzeć się za innymi możliwościami pisania mniejszej ilości tekstów w dużo lepszych stawkach.

  Dobrzy Copywriterzy muszą zacząć cenić swoją pracę i przestać pracować na portalach, które na ich umiejętnościach budują swoją renomę. Albo niech ludzie żądający dobrych treści zaczną za nie odpowiednio płacić albo niech chwalą się na swoich stronach internetowych treściami, które piszą ludzie bez wiedzy i poprawnej stylistyki.

  Dla robotów wystarczy, ale google coraz częściej stawia na naprawdę wartościowe treści, nie wspominając o żywym człowieku. Panowie pozycjonerzy to wiedzą, ale czy sami mają pojęcie, co znaczy naprawdę wartościowa treść? Mam, co do tego bardzo duże obawy… pewnie, dlatego że dobrych pozycjonerów również można szukać ze świecą…

  • Kornik pytanie do czego te teksty są wykorzystywane. Ja ostatnio zamówiłem kilka tekstów tematycznych i zamawiałem je u osób z oceną powyżej 5,5 i jestem zadowolony z tego co otrzymałem.
   Są pisane poprawną polszczyzną, na temat, mają sens i dają jakąś wiedzę.

   Nie korzystałem jeszcze z profesjonalnych, ale nie uważam, że ich cena jest niska.
   Do tej pory, gdy szukałem osób pod konkretne branże to płaciłem około 10 zł za 1000 znaków, aczkolwiek przy naprawdę porządnych artykułach rozlicza się za tekst, a nie ilość znaków i tam gdybym tak liczył to bym miał nawet 20 zł za 1000 znaków.

 • Bardzo przydatny i interesujący tekst. Z własnego doświadczenia wiem, że copywriterzy są rozmaici i nie zawsze piszą teksty tzw “pod SEO”. Poprawianie ich zajmuje czasem sporo czasu.

 • Niestety na TextBookers kilka razy się przejechałem. Ponieważ zdarza mi się zamówić teksty, które jakościowo miały być w stylu tekstów specjalistycznych, a są tekstem zapleczowym. Wiem, że mogę nie przyjąć materiału, ale przez to tracę czas. Minusem serwisu jest zbyt mała możliwość kontaktu z copywriterem.

 • Ciekawy artykuł, ale mocno zróżnicowane opisy na temat serwisu. Cóż, trzeba spróbować wtedy będzie wiadomo. Dam znać:)

  • Mój artykuł jest sprzed 4 lat. Niestety sam porzuciłem ostatnio text bookers, bo jakość tekstów była bardzo słaba, nie spełniały nawet podstawowych wytycznych podanych w zleceniu, a terminy bardzo odległe, albo zlecenia w ogóle nie były realizowane ze względu na brak chętnych na ich realizację.

 • Korzystam od pewnego czasu czasami trafi się jakiś “kwiatek” ale mam kilku wybranych copy i jakoś jest całkiem dobra jak za te cenę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.