Rysowanie schematu zaplecza seo – dla wzrokowców

Dzisiaj będzie luźny wpis 🙂 Z zawodu i wykształcenia jestem grafikiem komputerowym i przemawiają do mnie obrazy, dlatego tak bardzo ważne jest dla mnie rozrysowanie schematu zaplecza seo. Wielu pozycjonerom wystarcza z pewnością excel z wypisanymi stronami. Ja niestety muszę WIDZIEĆ cały schemat, szczególnie przy piramidkach: co? gdzie? jak? i w którą stronę linkuje?

Jakiś czas temu zasiadłem do poszukiwania darmowego programu do tworzenia schematów. Trochę softów instalowałem, aż stanęło na oprogramowaniu, które miałem zawsze zainstalowane, ale nigdy z niego nie korzystałem mianowicie OpenOffice Draw. Jak się okazało Draw nadaje się wyśmienicie do tworzenia schematów seo. Nie są to może najpiękniejsze schematy, ale swobodnie spełniają swoją rolę. Poniżej przedstawiam przykładowy schemat zaplecza seo wykonany za pomocą Open Office Draw.

schemat zaplecza seo

W schematach wpisuję całe adresy url, aby wiedzieć jakie strony są w zapleczu. Dzięki takiemu przedstawieniu zaplecza dużo łatwiej jest mi zapanować nad nim i ustalić dalsze działania.

Sam program jest bardzo prosty i wygodny w użytkowaniu, taki mini program graficzny. Znajdziesz w nim najważniejsze rzeczy jak tworzenie kształtów, rysowanie krzywymi, łączniki, linie i strzałki, wstawianie obrazów z pliku, pole komentarzy i wiele innych.

schemat zaplecza seo

Znasz jakieś alternatywne programy do rysowania schematów zaplecza? Rysujesz tego typu schematy czy uznajesz to za zbędny element? Napisz koniecznie w komentarzu!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Rysowanie schematu zaplecza seo - dla wzrokowców, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

18 komentarzy

napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.