Silesia SEM 2012 było zajebiście – relacja ze szkolenia pozycjonowanie zaawansowane

<img class=”size-full wp-image-5129″ title=”silesia sem” src=”https://www.blog.gdaq.pl/wp-content/uploads/2011/12/silesiasem.jpg” alt=”silesia sem” width=”570″ height=”105″>
Jest sobota wieczór jak biorę się za ten wpis. Wczoraj 10 lutego wróciłem z 2 dniowego szkolenia Silesia SEM z pozycjonowania zaawansowanego organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz firmę Xann Internet Solutions. Cały czas zbieram myśli i próbuję ogarnąć wszystko czego się dowiedziałem bo przez te 2 dni miałem robione małe pranie mózgu 🙂 a teraz po kolei. Sorry za te litanie, ale chciałem wszystko po kolei opisać.

Na szkolenie jechałem pociągiem z Warszawy. Jestem zdolniacha więc spóźniłem się na pociąg i musiałem jechać kolejnym 🙂 na szczęście dotarłem na czas.

Szkolenie odbywało się w jednej z niewielkich sal na Uniwerku. Zaskoczony byłem brakiem jakichkolwiek reklam, roll up’ów, strzałek. Uniwerek rozumiem, ale czemu Xann się w ten sposób nie zareklamował. Nie, żeby mi to przeszkadzało.  Osoby wchodzące do sal nie bardzo wiedziały czy dobrze trafiły, do tego rejestracja znajdowała się na końcu sali zamiast na korytarzu czy też w drzwiach. Każdy dostawał torebeczkę Xann + długopis, notesik, reklamę i dostęp do konta PRO w swl E-weblink. To tyle słowem wstępu. Dalej będzie już tylko lepiej 🙂

Silesia SEM 2012 Szkolenie z pozycjonowania zaawansowanego (dzień 1)

Przejdźmy zatem do rzeczy. Szkolenie Silesia SEM rozpoczął Artur Strzelecki (swoją drogą bardzo miły człowiek) od filmu znajdującego się pod tym adresem vimeo.com/36137195 i omówienia ostatnich zawirowań w serpach porównywarek cenowych. Bardzo fajny wstęp, na czasie.

Narzędzia do monitorowania pozycji

Po krótkim wstępie Artur przeszedł do omawiania poszczególnych narzędzi do monitorowania pozycji stron w wyszukiwarkach. Jako, że korzystam z własnego systemu to temat nie zaciekawił mnie tak bardzo aczkolwiek upewniłem się, że dalej na rynku najlepszą aplikacją jest web-tools. Podczas tej części przedstawił następujące narzędzia Seostation, OmniCRM, Webtools, Stat4seo, Seo-stat, Webpozycja logując się do wszystkich po kolei. Omówił wady i zalety wszystkich systemów z podziałem na wersje online i serwerowe. Uwagi prowadzącego powinny powędrować do autorów oprogramowania bo były trafne, a i słuchacze mieli swoje uwagi.

Dodawarki do katalogów

Kolejny temat na Silesia SEM to automatyczne i półautomatyczne dodawarki do katalogów. Bardzo podobało mi się, że prowadzący logował się do wszystkich systemów, pokazywał jak działają i na żywca robił projekty dla chętnych z sali więc można było zobaczyć jak programy działają i zobaczyć raport z dodawarki. Z tego co wiem to SeoQuickAdder i SeoCat to jedyne dodawarki do seokatalogów. Prowadzący raczej pozytywnie wypowiadał się na temat wszystkich programów poza małymi szczegółami jak np. trudne dodawanie kategorii w SeoCat etc. choć poza tym program bardzo pozytywnie przedstawiony.

Artur dość mocno polecał SeoQuickAdder i muszę przyznać, że przekonał mnie i chyba wielu innych. Dodawarka bardzo prosta w obsłudze, świetnie działająca, a jak się okazało z obecnych na sali 31 osób tylko 2 z niej korzystają. Podejrzewam, że ograniczenie programu do skryptu seokatalog oraz cena 320 zł brutto odstrasza do jego zakupu. Co ciekawe program obsługuje multikody więc bardzo szybko możemy dodać stronę np do 100 solidnych katalogów z jakiejś grupy bez ręcznej zabawy. Osobiście chętnie bym ją wykorzystał w celu dodawania własnych stron choćby do własnych katalogów. Od siebie jeszcze powiem, że 2 z omówionych programów będą przeze mnie testowane.

Tutaj przedstawiono 2 case study z branży edukacyjnej.

Około godziny 13 była przerwa obiadowa w stołówce uczelni. Dojście do niej przypominało mi scenę z filmu “Testosteron” gdy jeden z gości szukał toalety (ci co oglądali wiedzą o co chodzi 🙂

Po przerwie przedstawiono najpopularniejsze grupy katalogów z uwzględnieniem różnych klas IP, ilości katalogów… Zainteresowanym podrzucam link do największej listy katalogów prezentowanej na Silesia SEM www.moje-katalogi.pl liczba 146 katalogów dość imponująca, a kod do wszystkich katalogów to jedyne 30 zł. Jeśli ktoś posiada SeoQuickAddera to 30 zł kilka minut i po robocie 🙂 W przyszłości może napiszę też co nieco o takich grupach katalogów.

Dalej prowadzący pokazał 2 systemy sprzedaży linków wewnątrz treści prolink.pl oraz linkolo.pl omawiając działanie systemów. Prolink znałem dużo wcześniej, natomiast Linkolo nie, aczkolwiek system jest na tyle świeży, że nie oferuje zbyt wielu ciekawych miejsc na umieszczenie linka.

Zaawansowane badanie backlink

W tej części Silesia SEM omówiono systemy do badania linków: open site explorer, majestic seo, cognitive, open link analyser głównie skupiając się na dwóch pierwszych. Osobiście korzystam na co dzień z SeoSpyGlass, który działa wyśmienicie i zabrakło mi jego tutaj.

Miała być bomba 🙂 bo prowadzący powiedział, że znalazł nowy wzór na PageRank, ale niestety nie zechciał się nim podzielić choć pokazał na przykładzie kilku własnych stron, że jego wzór w przybliżeniu do kilku dziesiętnych działa poprawnie.

Zaplecze pierwszego rzędu w SEO

Dalej miało być o zapleczu pierwszego rzędu, ale ze względu na brak czasu Artur przeskoczył bardzo szybko po slajdach mkane, który rok temu na silesia sem prowadził o tym wykład. Prowadzący raczej bawią się większymi zabawkami 🙂 ich zaplecza mieliśmy okazję podejrzeć na żywo. Koło mnie siedziało paru nowicjuszy i wiem, że im nie do końca się to spodobało. Niby to szkolenie dla zaawansowanych no, ale jak się napisało, że będzie o tym co nieco to powinno być.

Wewnętrzny SWL

No i tutaj dla mnie bomba prosta rzecz, ale powiem szczerze, że spodobała mi się bardzo i jakoś wcześniej o tym nie pomyślałem. W tym miejscu Artur pokazał jak wykorzystuje narzędzie “Twoje zaplecze” z web-tools do indeksowania wpisów w katalogach. Osobiście korzystam z wersji ograniczonej do 25 stron i nigdy nie myślałem, aby je wykorzystywać jako własny swl. Wkrótce pewnie zacznę dopalać w ten sposób wpisy w swoich katalogach, aby szybciej je indeksować. Zdziwiło mnie tylko, że do sprawdzania indeksacji nie wykorzystuje On ScrapeBoxa, który sprawdza się w tym wyśmienicie.

Filtry i kary

Po krótce omówiono jakiego typu są filtry i kary. Padło trochę pytań z sali o to jak ich się pozbyć. Bardzo fajne było to, że nie tylko wykładowcy dzielili się swoja wiedzą, ale także uczestnicy więc wychodziło bardzo dużo różnych ciekawych studiów przypadków. Artur pokazywał przykłady problemów z witryną silesia sem, witryn jego uczniów, tego co wykonano w celu wyjścia z filtrów i efektów. Moim zdaniem case study to jedna z większych wartości tego szkolenia bo było tego naprawdę sporo.

No i na deser podano realne dane z SWL’a ilości punktów, linków, urli jednej z porównywarek cenowych, która poleciała w dół. Nie są to jawne dane więc nie będę ich upubliczniał.

Badanie konkurencji z wykorzystaniem Google Docs i SEOmoz

Muszę przyznać szczerze, że tego tematu za bardzo nie pamiętam. Były wyciagane dane z seomoz i wrzucane do Gogle Docs, ale o co dokładnie chodziło to niestety nie pamiętam.

Social Media w SEO

Tu ciekawostka Artur pokazał jeden ze swoich seokatalogów do którego wprowadził Like z FB i o dziwo ludzie lajkowali jego podstrony ze swoimi wpisami. Poza tym pokazano case z 2 stronami gdzie jedna posiadała masę linków i tylko 2 tweety i odwrotnie. Linki z tweetera posiadają oczywiście parametr nofollow, jednak strona druga o wiele szybciej została zaindeksowana. Prowadzący Silesia SEM zaznaczał, jednak, że sprawa dotyczyła dobrze prowadzonego konta na tweeterze z historią nie stworzonego tylko w celu spamowania. Kolejnych kilka bardzo fajnych przykładów.

Dalej była Panda nad którą raczej długo się nie rozwodzono więc nie będę na siłę nic pisał.

Umowy oraz stawki w SEO

Osobiście o kruczkach w umowach seo pisałem w swoim ebooku, a także do SemSpecialist więc temat był mi dość dobrze znany znalazł on jednak swoje miejsce także na Silesia SEM. Artur wysłał zamówienie na pozycjonowanie strony do kilku agencji seo i omawiał różne ciekawostki jakie zawierały umowy. Powiem szczerze, że było całkiem śmiesznie, choć z drugiej strony to przerażające jakie głupoty wypisuje się w ofertach.

Tutaj Artur Strzelecki skończył swoje wykłady i dalej szkolenie prowadził Mateusz Dela, który kieruje działem SEO w Xann Internet Solutions.

Przechwytywanie domen

Mateusz Dela Silesia SEM

autor: Kamil Waśniowski, Xann Internet Solutions

Mateusz podczas Silesia SEM m.in. omawiał program eXdomain. Powiem szczerze, że na początku słabo to wyglądało bo prelegent tylko czytał po kolei slajdy, a prezentacja była prowadzona jakby chciał sprzedać program (Xann nie jest jego autorem). Później, jednak było dużo lepiej, Mateusz odpalił program i pokazywał jak działa i jakie ma możliwości. Program z pewnością super dla handlowców domenami, tudzież dla pozycjonerów chcących kupić starsze domeny, jednak brak możliwości zakupu domen bezpośrednio z poziomu programu wydaje się sporym niedociągnięciem. Program prezentuje bardzo dużo informacji na temat domen, a więcej o nich możesz przeczytać na stronie pl.exdomain.eu/features.aspx

Autorskie skrypty tworzące dedykowane zaplecze

No i Mateusz pokazał swoją prawdziwą twarz :), przebudził się i zaprezentował bardzo ciekawe skrypty tworzone na jego zamówienie pod zaplecze pozycjonerskie. To było naprawdę świetne. Większość skryptów stworzona z wykorzystaniem wikipedii (ale nie były to kopie wiki) z site na dziesiątki czy setki tysiące :). Strony były banalne, jednak chodziło o sam pomysł jak np. strony z rejestracjami aut czy numerami telefonów komórkowych.

Na koniec tego dnia Silesia SEM Mateusz pokazał case pozycjonowania z branży finansowej. Jak wiadomo branża bardzo popularna więc zainteresowanie było duże, aczkolwiek po zaprezentowaniu pozycjonowania strony 4 milionami punktów swl zauważyłem lekki niesmak na twarzach uczestników.

Silesia SEM 2012 After Party

After Party było zorganizowane w bardzo dużym klubie (zajęliśmy jakiś nieduży pokoik vip room z kilkoma stolikami) gdzie można było swobodnie się napić i zjeść aczkolwiek z rozmową było już gorzej bo w tle odbywała się impreza karaoke i było dość głośno. Kto chciał ten skorzystał 🙂  Przy procentach można było uzyskać bardzo ciekawą wiedzę i posłuchać ciekawych przypadków. Podobała mi się postawa Artura, który chodził od stolika, do stolika i rozmawiał ze wszystkimi.

Jak można było zauważyć sporo ludzi znało się już wcześniej czy to z PIO, poprzednich spotkań czy też po prostu z branży.

Silesia SEM 2012 Szkolenie z pozycjonowania zaawansowanego (dzień 2)

Seo Hosting

Dzień drugi Silesia SEM – rozpoczął się z lekkim opóźnieniem ze względu na imprezę 🙂 – od seo hostingów. Najpierw Mateusz omówił co to są seo hostingi, czym się charakteryzują, co powinny zawierać, a następnie o każdej z tych firmy: linuxpl.com, neteasy.pl, lokoz.info, rhosting, seolite powiedziano kilka słów. Na slajdzie zaprezentowano fajną tabelę z porównaniem pakietów do 50 zł miesięcznie z wyliczeniem kosztu jednego adresu ip etc. Gdy Artur włączył się do dyskusji oberwało się praktycznie każdej z firm bo jakość ich usług testował osobiście, poza tym logował się do paneli i pokazywał jak to wygląda od środka. Z sali też poszło kilka informacji jak sprawują się seohostingi. Po tym podsumowano do czego można wykorzystać seo hostingi.

Na temat jednej z wymienionych firm oferujących seo hosting, wkrótce napiszę na blogu artykuł.

Rotacyjne systemy wymiany linków SWL

Na szybko omówiono systemy: Gotlink, VSEO, Seo.net, e-Weblink. Później natomiast pokazano kolejny case tym razem z branży ślubnej. Zrobiono test i pokazano ile punktów kupiono za określoną kwotę, na pozyskanie ilu linków to pozwoliło i jaki efekt to dało. Jeśli się nie mylę e-weblink wypadł najlepiej. Pokazano też tabelkę z testów swli jednego z seo blogerów www.pozycjoner.biz/test-mocy-swli/ według której też e-weblink wyszedł najlepiej. Osobiście nie korzystałem więc nie ustosunkuje się do tego.

Poza tym przedstawiono trochę statystyk e-weblinka np.: ile domen jest w systemie, ile jest fraz w systemie, ile średnio przydziela się pkt. na frazę i jak bezpiecznie linkować z SWL’i.

Nie wiem czy w tym miejscu było to omawiane, ale przy okazji wspomnę, że pokazano jak można zmienić tytuł strony konkurencji za pomocą właśnie SWL’i 🙂

Statyczne systemy wymiany linków SWL

Dalej podczas drugiego dnia Silesia SEM omówiono 2 systemy wymiany linków linkme oraz statlink. Rozpoczęto od wymiany kryteriów swli statycznych wskazując na dużo większe restrykcje w przyjmowaniu stron do statlinka, co jednak daje konkretne wyniki. Do tego powiedziano do czego służą SWL’e statyczne, a na koniec oczywiście case. Budżet na 250 zł miesięcznie, frazy związane z pożyczkami, okres dopalania 3 miesiące. Konkretnych liczb nie będę podawał, jednak statlink wypadł kilkukrotnie lepiej frazy weszły do top10.

Roboty do spamowania

robert niechal silesia sem

autor: Kamil Waśniowski, Xann Internet Solutions

Temat robotów do spamowania poprowadził Robert Niechciał i rozpoczął od określenia ich wymagań: procesory, pamięć, łącze, serwery, proxy wszystko omówiono i przedstawiono przykładowe oferty, linki.

Każdy z tych programów: xRumer, ScrapeBox, xHref, Link Farm Evolution, Article Marketing Robot omówił i pokazał krok po kroku jak działa oczywiście puszczając na żywca blasty na kolejne domeny 🙂 Bardzo mi się to podobało, bo na bieżąco można było zobaczyć jak programy działają, aczkolwiek pewnie dla tych którzy je znali było nudno. Wspominano też o zeno posterze, venomseo, bulk indexing tool, linklicious… sporo tego było.

Ze względu na złą opinię i brak dostępu do SEnuke X tylko omówiono na czym polega jego działanie. W programie był też Publiker, jednak chyba o nim zapomniano, a powinien się znaleźć, choć raczej podczas omawiania automatycznych dodawarek na początku pierwszego dnia szkolenia.

Na koniec pokazano fajny case z branży finansowej z zastosowaniem powyższych narzędzi na dość dużą skalę.

 

Po zakończeniu szkolenia Silesia SEM była 5 minutowa przerwa i przez około godzinę wszyscy prowadzący odpowiadali na pytania z sali. Chłopaki pokazywali jak zdobywać linki ze stron innych blogerów, jak wyjść z bana, omówiono duplicate content na sklepach internetowych i kilka kolejnych ciekawych realnych przypadków z pozycjonowania.

Jeszcze mi się przypomniało coś co wielu bardzo zainteresowało. Artur w “celach naukowych” podczas szkolenia wbijał się na wordpresy i pokazywał, że można zainstalować sobie na nich linki czy też całe swl’e 🙂 Oczywiście nikomu nie polecał tego stosować i pokazywał to tylko jako ciekawostkę.

I to by było na tyle

Silesia SEM 2012 podsumowanie

Nigdy nie byłem na szkoleniu z pozycjonowania więc nie bardzo wiedziałem czego oczekiwać, jednak muszę przyznać, że bardzo mi się podobało. Poziom był dla mnie ok, poznałem sporo ciekawych programów, bardzo fajne studia przypadków, wiele rzeczy rozjaśniło się w mojej głowie. To co bardzo doceniam to, to, że prowadzący nie krępowali się z pokazywaniem swojego zaplecza, swobodnie logowali się na swoje konta w różnych systemach, nie było rozmazanych, utajnionych danych 🙂 Studia przypadków są bezcenne, a było ich sporo. Poza tym była bardzo fajna atmosfera i każdy chętnie dzielił się swoją wiedzą. Szacun dla organizatorów (a macie linki do follow w nagrodę 🙂 i prowadzących za tak dobre szkolenie i specjalne podziękowania dla Szymona za pomoc w AdWords 🙂

Niestety na szkoleniu zapomniałem o zrobieniu zdjęć więc spróbuję coś wyciągnąć od organizatorów 🙂 Slajdów nie będzie gdyż były na nich poufne dane.

Mam nadzieję, że za rok uda mi się wybrać na kolejne szkolenie Silesia SEM. Swoją drogą muszę pomyśleć o szkoleniu zaawansowanym u chłopaków z MaxRoy 🙂

Zapraszam do komentowania wpisów w szczególności uczestników tego szkolenia chętnie poznam Wasze opinie.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.8/5 (8 votes cast)
Silesia SEM 2012 było zajebiście - relacja ze szkolenia pozycjonowanie zaawansowane, 4.8 out of 5 based on 8 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

43 komentarze

napisz komentarz
 • miałem zamiar wybrać się na to szkolenie dokładnie na pozycjonowanie zaawansowane ale dopiero zaczynam zabawę i balem się że nic nie zrozumiem i w ten sposób wyrzucę pieniądze w błoto ale po twoim szczegółowym za rok będę już na pewno. Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy otrzymuje się certyfikat uczestnictwa w szkoleniu ?

 • Sławek – daaaawno nie czytałem tak rozbudowanej i rzetelnej recenzji 🙂 Dziękuje za miłe słowa, konstruktywną krytykę i z góry przepraszam za ew. niedociągnięcia z mojej jak i organizatorów strony 🙂

  Pozdrowienia!

  • hmmm… nie tak do końca, bo gdaq akurat wybrał się na warsztaty z BHS, ja natomiast – jako osoba, która ma o BHS jako takie pojęcie 😉 – postanowiłem się szkolić wyłącznie z WS… i qrcze: na sali spotkałem jeszcze innych blackhatowców, z którymi wspólnie doszliśmy do wniosków, że:
   – adwordsy to ogólnie strasznie blackhatowe narzędzie
   – google udostępnia za darmo sporo narzędzi, za które – jako spamerzy – sporo płacimy 😉
   – FB staje się ciekawym medium, na którym również warto wykorzystać parę metod ze szkolenia
   wniosków było jeszcze sporo innych, ale tymi pozwolę sobie na podzielenie się z opinią publiczną, a nie tylko z kolegami, którzy uczestniczyli w warsztatach.
   Tu bym chciał ponownie podziękować przede wszystkim Kindze Szydlik za naprawdę wartościowe szkolenie z "blackhat-adwords" 😉

 • O ile budowanie zaplecza ma jeszcze jakieś uzasadnienie i MOŻE nie dostaniemy za to bana to temat: "Roboty do spamowania" jest już spacerem po bardzo cienkim lodzie. Inna sprawa, że Google ciągle tylko obiecuje, a tak naprawdę nic nie robi z BlackHat SEO. Gdzie miejsce dla mikroformatów, semantycznego kodu, odciążania markupu? Jeśli ktoś tworzy taką konferencje to powinien do tematu podejść bardziej przekrojowo, a nie pokazać "klika sztuczek", które JESZCZE JAKOŚ działają, a do wytycznych Google mają się nijak…

  • JA w swoich ""Robotach do spamowania" mam ustawioną częstotliwość taką jakbym to robił ręcznie i co mi może google za to zrobić? 😉

 • @procek podaj przykład domeny z top 3 na konkurencyjną frazę, która jest robiona zgodnie z wytycznymi…. stwierdzenie "JESZCZE JAKOŚ działają" jest niezbyt trafne, skoro bez tych, jak to nazwałeś "kilku sztuczek" nie jest obecnie możliwe pozycjonowanie na ciężkie frazy

  • Jestem tego samego zdania. Na ciężkie frazy często nie znajdziesz prawdziwych nie pozycjonowanych BHS stron w kilkudziesięciu pierwszych wynikach 🙂

   Ale, żeby nie było jestem po białej stronie mocy 🙂

 • Świetny wpis, intrygująco brzmi: "jak można zmienić tytuł strony konkurencji za pomocą właśnie SWL’i" 🙂

 • U|ywasz gdaq peBnej wersji Scrapebox'a do sprawdzania indeksacji czy jest mo|e jaka[ darmowa wersja apki o tej funkcjonalno[ci jak np. Scrapebox Link Checker?

 • Wielkie ukłony za szczegółową i rzeczową relację, widać, że rzeczywiście jesteś pod wrażeniem imprezy. Widać również, jak mocno BHS jest zakorzenione (i skuteczne) w naszej branży.

 • Czyli warto było ;). Ci co nie brali udziału w konkursie na darmowa wejsciowka niech żałują 😉

 • Fajnie opisane sprawozdanie, aż zaczyna się żałować, że się tam nie było 😉 Właśnie ilu uczestników było mniej więcej?

 • Program szkoleń robi wrażenie 🙂 Widzę też, że organizatorzy nie uciekają od trudnych tematów – to się ceni. Postaram się wybrać na następną edycję.

 • Również przegapiłem szkolenie i bardzo żałuję. Wiedziałem, że będzie profesjonalne i wartościowe, ale po tej relacji widzę, że było jeszcze lepiej niż myślałem. Kiedy następna edycja ? 🙂

 • Źle nie jest, ale to szkolenie adresowane do amatorów i nowicjuszy SEO. Jeśli ktoś jest w branży już trochę to nie dowie się niczego nowego. Prowadzący skupiają się też na głupotach typu obsługa dodawarki do katalogów (ok 2h) czy też zabawa Scrapeboxem (ponad 1h) przez co na koniec brakuje czasu na ciekawe punkty i kończy się na czytaniu slajdów na których… nic nie ma.

  Towarzysko jest bardzo fajnie – prowadzący sympatyczni i wyluzowani, najlepsze wrażenie jakością prezentacji robi Robert.

 • Witam, byłem rok temu na szkoleniu zaawansowanym, powiem tyle… podobało mi się, było kilka ciekawych rzeczy, większość z nich już znałem ale czasem warto pogadać z ludźmi z branży. Artur to sympatyczny człowiek, dobrze poprowadził szkolenie. Pozdrowienia

 • Ciekawy jestem jak ja odbiorę to szkolenie, choć powiem że dzięki tej opinii na blogu natychmiast zdecydowałem się na wzięcie udziału i stawiam, że nie będę żałował 🙂 w sumie to już się nie mogę doczekać by poznać jakieś nowe sposoby i nabyć nowych umiejętności z zakresu SEO.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.