Komentowanie blogosfery i wpływ na wartość strony

<strong>Od marca tego roku piszę w miarę możliwości regularnie bloga oraz komentuję to co się dzieje w blogosferze. Staram się komentować blogi mniej, lub bardziej pokrewne tematycznie jak: sprawnymarketing.pl, blog.mediafun.pl, blog.shpyo.net, blog.lexy.pl, antyweb.pl, tomasztopa.pl, ui.blox.pl i kilka innych. Do tej pory nie znalazłem bloga jakim w założeniu miał być mój czyli o grafice do www (jeśli ktoś taki zna proszę o link). Swoją drogą jest to chyba dziura w blogosferze, którą być może warto byłoby zapełnić. Moje zainteresowania zboczyły w stronę e-marketingu, pozycjonowania. Komentowanie blogów pomaga mi w zdobywaniu ruchu na tego bloga.

Nigdy nie pozycjonowałem bloga na którym obecnie się znajdujesz (poza katalogowaniem z 2 lata temu), nawet metatagi ustawiłem dopiero chyba po pół roku jego aktywnego prowadzenia. Do tej pory nie umiem wybrać interesujących mnie fraz do pozycjonowania tego bloga. Kilka dni temu dowiedziałem się, że mój blog ma PR5. Zdziwiłem się mocno bo nie raz mimo moich usilnych starań przy innych stronach nie udawało mi się to, a tutaj “samo przyszło”.

Od jakiegoś czasu wiadomo jest, że PR nie ma żadnego wpływu na pozycję strony w Google i to pewnie prawda jednak cały czas określa wartość strony. Jest to o tyle ciekawe, że kiedyś w RadioCneb u Piotra Majewskiego jakiś fachowiec od SEO bodajże Paweł Kobiś (głowy nie dam sobie uciąć) mówił, że udzielanie się na forach i link w stopce wpisu ma tak niewielkie znaczenie, że szkoda o tym wspominać. W przypadku kiedy Google daje mojemu blogowi PR5 tylko za komentowanie wpisów na innych blogach jest to bardzo ciekawe.

Jak wcześniej wspomniałem nie pozycjonowałem tego bloga, a z pewnością nie na frazy “jak zaprojektować wizytówkę” – 1 miejsce, “wymiary banerów” – 1 miejsce, “favicon” – 4 miejsce w Google, “szablony wordpress” – 8 miejsce w Google… Nie są to frazy ciężkie do pozycjonowania jednak myślę, że to właśnie dzięki temu, że strona według Google jest wartościowa tak wysoko znajdują się moje wpisy. Sam wordpress z pewnością też się do tego w dużej mierze przyczynił bo słynie jako platforma CMS, którą łatwo się pozycjonuje.

Podsumowując komentowanie to bardzo dobry sposób na wzmocnienie wartości strony w Google. Z pewnością trzeba temu poświęcić trochę czasu (najlepiej regularnie codziennie podczas przeglądania RSS’a), jednak jak widać gra jest wartą zachodu. Spodziewałem się, że takie działania przyniosą mi dodatkowy ruch na stronie jednak nie myślałem, że aż tak ją wzmocnią.

W związku z tym, iż wartość linków na moim blogu rośnie tym bardziej zachęcam Was do komentowania. Pamiętaj, że każdy link zwrotny wzmacnia Twoją stronę. (wartość według linkvendor.com 47Euro). Spamerom dziękuję.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
Komentowanie blogosfery i wpływ na wartość strony, 3.0 out of 5 based on 1 rating

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

14 komentarzy

napisz komentarz
 • Słuszna uwaga to z pewnością też się do tego przyczyniło 🙂

  Danielowi dziękuję za link i zapraszam na jego stronę poradnik-webmastera.com

 • zgadza się, Daniel ma racje, jeden link z PR=6 będzie miał dużo większą wartość niż dziesiątki linków o niższej wartości, i zapewne to miało najwyższy wpływ na twój PR Sławku. Rezultat imponujący 🙂

 • Gdzieś czytałem, o tym że, google bardzo lubi blogi. Jest na nich dużo treści więc ma w czym wybierać, może to być powodem tak wysokiego PR.
  Moim zdaniem linki w stopkach forum nie dają za dużo, lecz za to komentowanie wpisów innych blogerów są o wiele bardziej wartościowe, może i nie przyczyni się do wzrostu strony (jeśli link ma nofallow), ale przyciągnie zaciekawionych autorów strony i komentatorów w celu sprawdzenia z kim mają do czynienia. Dzięki takiemu zabiegowi można zdobyć większą ilość odwiedzin oraz mieć większe szanse na pozyskanie nowych stałych czytelników.

 • Sorka, że komentarz pod komentarzem, ale zapomniałem dodać, że też ‘jakość’ linku ma znaczenie na PR i pozycję w rankingu, gdyż google też wyszukuje podanej frazy w linku i dla niej przyjemniejszy jest o wiele bardziej adres
  jakasstrona.pl/tytul-postu
  niż
  jakasstrona.pl/index.php?post=12

  No i to tyle z tego co ja sądzę na temat tak wysokiego PR

 • Blogi są bardzo cenione przez to, że są często aktualizowane.
  Rzeczywiście atrybut nofollow to też ważna rzecz 🙂 bo linki z tym atrybutem nie mają żadnej wartości pod seo.

  Nie do końca wiem co mialeś na myśli pisząc o jakości linku. Czy chodzilo Ci o:
  – wartości strony z której link pochodzi,
  – anchor tekście w linku,
  – czy też moderewrite związany z latwymi adresami url.

 • Blog bardzo ciekawy. A jeśli szukasz blogu i strony na temat grafiki to obiecuje (tu potężne uderzenie w piersi)że w najbliższym czasie jak tylko umiejętności pozwolą powstanie blog włanie o grafice podczepiony do strony artreactor.pl i będzie stworzony w wordpress`ie. Tak właśnie trafiłem na Twojego bloga – wyszukiwana fraza to “jak wpływa na pozycjonowanie strony podczepiony blog w wordpress”. Aha i dodam że pod tym hasłem także jesteś pierwszy. Pozdrawiam

 • Bardzo ciekawy wpis. Wielokrotnie zastanawiałem się jaki wpływ komentarze na forach i blogach mają na pozycję strony. U mnie najlepiej napisane komentarze są zindeksowane nawet na 1 czy 2 stronie google na hasło nazwę witryny.

 • Ja staram się znaleźć informcję o tym jaki wpływ mają komentarze na SEO, oczywiście google traktuje je jako aktualizację ale czy mają wpływ na SEO? Jak uważesz? Według mnie mają wpływ na seo właśnie ze względu aktualizacji oraz pokazuje to popularność witryny.

  Pozdrawiam

 • Dość stary wpis, teraz sporo się zmieniło 🙂 Może nie o tyle wartość wszystkich blogów, ile wartościowe pozostały tylko te największe

 • Jako początkujący w wordpress mogę powiedzieć, ze przez same komentarze na innych blogach wzrosła mi znacznie oglądalność

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.