Jak zarabiać na domenach? Gdzie sprawdzać wygasające domeny?

Jakiś czas temu zainteresował mnie temat handlu domenami internetowymi i z ciekawości szukałem miejsca gdzie znajdę informację o wygasłych (spadających) domenach. Czasem można znaleźć bardzo atrakcyjne domeny o czym przekonałem się na przykładzie mojego kolegi, który w ciągu 2 tygodni sprzedał dużym firmom kilka dobrych domen.

Jak mogłeś przeczytać w artykule “Brak kryzysu w domenach internetowych” na domenach można swobodnie zarabiać i utrzymywać się z tego.
W związku z tym, że już kilka osób pytało mnie gdzie za darmo można sprawdzać wygasłe domeny to podaję adres https://www.dns.pl/porozumienie/deleted_domains.shtml. W sieci jest kilka tego typu adresów i jeśli jakieś znacie to dopiszcie w komentarzach, aczkolwiek nie interesują mnie płatne usługi bo właśnie na tego typu strony trafiały osoby, które prosiły mnie o pomoc.

Ostatnio wykupiłem usługę “opcja na domenę” o której słyszałem jakiś czas temu. Usługa ta polega na tym, że zlecamy firmie przejęcie domeny jaka nas interesuje. Jeśli właściciel domeny nie przedłuży jej w odpowiednim czasie to domena jest przetrzymana dla nas na 2 tygodnie, abyśmy mogli ją zarejestrować.

Oczywiście nie musimy tej usługi zlecać, możemy to zrobić samemu jednak jest ona stosunkowo niedroga bo jej koszt to około 40zł za próbę przechwycenia domeny przez 3 lata, a nie zawsze możemy pamiętać o terminach domen do przechwycenia.

Jak to zrobić samemu?
Wystarczy sprawdzić datę rejestracji domeny w “Who is” (informacje o rejestratorze, właścicielu domeny etc.) np. na stronie www.who.is i danego dnia spróbować zarejestrować domenę. Osobiście nigdy nie bawiłem się w przechwytywanie domen choć domenę www.devilbikers.com po roku działalności udało nam się zarejestrować.

Baza “Who is” czasem staje się naprawdę bardzo przydatna. Kiedyś zgłosiła się do mnie osoba, która podawała się za pracownika dużej zagranicznej firmy. Dane na polskiej stronie firmy nie wyglądały raczej wiarygodnie i ciężko mi było zweryfikować czy osoba, która się do mnie zgłosiła jest pracownikiem tej firmy i czy ta strona ma coś wspólnego z zagraniczną firmą. Po sprawdzeniu danych domeny klienta w bazie Who is okazało się, że osoba ta jest rejestratorem wspomnianej domeny ,a jej właścicielem jest zagraniczna firma na, którą ta osoba się powoływała. Jak widać dane Who is można wykorzystywać w różny sposób.

Dzięki takim informacjom możemy np. dowiedzieć się kto jest właścicielem interesującej nas domeny i skontaktować się z nią.

Na temat zarabiania na domenach internetowych wydawnictwo Złote Mysli wydało ebooka, którego niestety jeszcze nie miałem okazji przeczytać choć po przeczytaniu książek jakie ostatnio kupilem w Helionie z chęcią po nią sięgnę szczególnie, że jest w wersji drukowanej, a raczej własnie takie książki preferuję. Tytuł tej książki to “Domeny internetowe” – Jak skutecznie zarabiać na domenach internetowych. Jej koszt w wersji pdf to 19,90zł, a w wersji drukowanej 29,90zł.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
Jak zarabiać na domenach? Gdzie sprawdzać wygasające domeny?, 5.0 out of 5 based on 4 ratings

o autorze

Slawomir Gdak

Od 2009 prowadzi owego seo bloga i dzieli się swoją wiedzą z zakresu seo.

Autor publikacji/produktów z zakresu seo m.in.: znanych list katalogów i profili, ebooków, szkoleń, artykułów w miesięczniku SEMspecialist.
Gościnnie trener w Mieście Szkoleń oraz na Search Marketing Week.

16 komentarzy

napisz komentarz
 • Ja bym polecał zdecydowanie, pewnie już dla tych którym się co nieco udało zarobić na domenach b. dobry sofcik … niestety płatny :/ ale co prawda wart swojej ceny bo jest i monitorowanie zmian i jest dobre filtrowanie i pokazuje od razu wszystie w sumie wskaźniki dla tysięcy domen. Można sobie listę wygasających zimportować jednym kliknięciem i sprawdzać wiele jednocześnie.

  Soft nazywa się eXdomain, raczej furore robi poza Polską bo tam 120usd to nie to samo co tu, ale warto warto się wyposażyć. URL: https://exdomain.eu

 • Konrad to już zakończyłeś działalność bo strony już nie ma ?
  A kto zna inne tego typu strony ,bo szukam paru atrakcyjnych domen ?

 • Witam serdecznie chcial bym sie was poradzic w pewnej sprawie znalazlem stronke taka stronke https://www.1and1.pl/Instant?linkId=hd.subnav.reg… i czy za rajestracje jest jakas oplata?? czy co miesiac trzeba cos placic?? i czy bd mogl sie kiedy kolwiek bez zadnych problemow wycofac bez żadnych kosztow z tego sprzedawania jak bym juz nie chcial sie tym zajmowac ?? Jezeli bym by ktos taki mily i pomogł i wytlumaczy mi 🙂 Pozdrawiam

 • Mi brakuje dla domen które wygasły lub wygasają możliwości przeszukiwania o różnych parametrach. Chciałbym móc wziąć szeroki obszar dat, i szukać po wyrazie w nazwie domeny w jakimś szerszym okresie niż jeden dzień – do tego móc zobaczyć jaki PR i ilość linków przychodzących miała ta domena. Na stronie http://www.dns.pl można przeglądać dzień, po dniu – a jak znaleźć szybciej i w szerszym okresie?

 • Ja mam pytanie taki. Skąd niektórzy mają na sprzedaż dziesiątki domen, które nie są nic warte, typu z-y.pl, 1-q.pl, takie domeny widuje na aukcjach, jest ich tysiące.
  Przecież sprzedający nie płacą za takie domeny, taki mi się wydaje.

  • Źle Ci się wydaje 🙂 Są promocje na rejestracje domeny za 0zł ale trzeba ją za rok przedłużyć a to już kosztuje od kilkudziesięciu zł w górę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Sławek Gdak Specjalista ds. seo
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy, masz jakiekolwiek pytanie wypełnij poniższy formularz.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie <a href="https://gdaq.pl/polityka-prywatnosci/" target="_blank">polityki prywatności</a>.