Jaki wybrać program do projektowania grafiki na potrzeby stron www?

Dziś chciałem poruszyć temat programów do projektowania grafiki na potrzeby stron www.

 

Na rynku jest bardzo wiele programów graficznych jednak najczęściej znanym i stosowanym jest Adobe Photoshop, który ma największe możliwości jednak potrafi dość sporo kosztować bo około 3tyś zł netto. Adobe Photoshop jest programem, który został stworzony do profesjonalnej obróbki zdjęć. Służy on tak naprawdę większości grafikom bez względu na to czy zajmują się oni obróbką zdjęć, projektowaniem grafiki do dtp czy na potrzeby stron www. Pracowałem jako grafik w kilku firmach i w każdej z nich korzystałem z Photoshopa jednak w najnowszej firmie otrzymałem program (wcześniej Macromedii teraz wykupiony przez Adobe) Adobe Fireworks.

Na początku podchodzilem do niego bardzo sceptycznie i nie wieżyłem, że można w nim tworzyć profesjonalne layouty stron www. Wcześniej korzystałem z niego sporadycznie, teraz na co dzień. Także we własnej firmie korzystam właśnie z tego programu. Po kilku dniach pracy bardzo się do niego przyzwyczaiłem i odkryłem kilka zalet których Photoshop nie posiada.  Zdecydowanie Fireworks nie nadaje się do profesjonalnej obróbki zdjęć. Jednak osobie zastanawiającej się nad tym wyborem radziłbym dobrze się zastanowić. Koszt Fireworks’a to około 2 tyś zł. Kiedy ja kupowałem na początku działalności cały zestaw Macromedii, Fireworks, Dreamweaver, Flash zapłaciłem za cały pakiet około 3tyś zł netto gdzie sam Photoshop potrafił kosztować ponad 3 tyś.

Teraz nie jest to już tak duża różnica dlatego warto to przemyśleć to co nie przemawia na korzyść Fireworksa to brak tak dużej ilości książek, tutoriali, porad, pluginów, paternów, brushów co do Photoshopa.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

2 komentarze

napisz komentarz
  • Podejście firmy Adobe do produkcji oprogramowania i co za tym idzie podział kompetencyjny aplikacji tej firmy jest od dawna ustalony. Od wielu lat pracuję na oprogramowaniu tej firmy. To co najważniejsze, że można jemu zaufać. To oprogramowanie dla profesjonalistów i dlatego też wiele firmy konkurujących jest w stanie tylko naśladować narzędzia Adobe Inc.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.