Co to jest outsourcing?

Outsourcing to zlecenie zadań zewnętrznym firmom specjalizujących się w nich. Outsourcing stosowany jest ze względu na możliwość obniżenia kosztów. Zamiast zatrudniać kolejnych pracowników ich zadania możemy zlecić firmie zewnętrznej. Przykładem jest np. świadczenie usług przez biura rachunkowe. Duże firmy mogą sobie pozwolić na zatrudnienie księgowego na etat jednak mniejszym się to nie opłaca i zlecają to biurom usług księgowych.

Ja np. korzystam z usług firmy zajmującej się składaniem projektów graficznych (css/xhtml) mimo, iż znam się na tym jednak cena jaką płacę za tę usługę jest na tyle niska, że bardziej opłaca mi się zlecić to firmie zewnętrznej i swój czas poświęcić na realizację kolejnych projektów. Firma robi to bardzo szybko, profesjonalnie i jest w stanie składać projekty o wiele szybciej niż ja.

“Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my” – Henry Ford, 1923

Zalety outsourcingu

  • optymalizacja kosztów obsługi,
  • podniesienie bezpieczeństwa organizacji,
  • przyjmowanie bez ograniczeń dodatkowych zleceń,
  • nie ponoszenie ryzyka kosztów pozyskania pracowników oraz ich szkolenia,
  • niskie koszty zarządzania kontraktem,
  • dostęp do specjalistów z wielu dziedzin,
  • wyższa elastyczność.
Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.9/5 (9 votes cast)
Co to jest outsourcing?, 4.9 out of 5 based on 9 ratings

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

7 komentarzy

napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.