Co to za czcionka?

<strong>Czy mieliście kiedykolwiek taki problem?
Ja nie raz otrzymywałem informację od klienta, że chce taki font jak zobaczył gdzieś na stronie w grafice, albo otrzymuję baner czy inny plik bez czcionki. Dziś kolega w pracy też zapytał mnie czy nie wiem przypadkiem “jaki font jest w tym banerze”.

Ostatnio na grupie dyskusyjnej google związanej z grafiką komputerową jedna osoba podała link do pliku graficznego i też pytała jaki to font.
Jeśli kiedykolwiek spotkałeś się z takim problemem to musisz przeczytać ten post.

Gdy napotkałem kiedyś ten problem polecono mi stronkę https://new.myfonts.com/WhatTheFont
W związku z tym, iż pojawiła się jej nowa wersja postanowiłem o niej napisać

Co to jest i na czym polega?
Strona ta znajduje nam font na podstawie pliku jpg, gif (zawierającego go) załadowanego przez stronę lub przez podanie do niego ścieżki na serwerze.

Całość odbywa się w trzech krokach.

1. Wybieramy plik z dysku i klikamy “continue”.

2. Następnie strona rozpoznaje nam litery z pliku graficznego i rozdziela poszczególne litery. Pod nimi znajdują się pola w, które wpisujemy litery pobrane z obrazka i następnie klikamy “continue”.

3. Po wszystkim otrzymujemy rezultat czyli kilkadziesiąt fontów podobnych do naszego z przykładowym tekstem oraz nazwą fonta.
Bezpośrednio na stronie możemy dokonać zakupu fontu.

Dzięki tej stronie w ciągu kilku lat zaoszczędziłem naprawdę sporo czasu 🙂

System najlepiej radzi sobie z rozpoznawaniem czcionek na kontrastowym tle białe litery na czarnym tle w związku z tym czasem plik taki trzeba odpowiednio przygotować.

Zapraszam na tę stronę https://new.myfonts.com/WhatTheFont

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Co to za czcionka?, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

2 komentarze

napisz komentarz
  • Wszystko było by super jakby te czcionki które wyszukuje strona nie były komercyjne… Mi osobiście się nie uśmiecha płacić 25 dolarów za odtworzenie czcionki która się podoba szefowi aby jej użyć do jednej grafiki.
    Pozdrawiam serdecznie

  • Nie wiem jak to teraz funkcjonuje, ale wcześniej działało tak, że pokazywano użytą czcionkę. Ja sobie jej szukałem w necie i z niej korzystałem, ale nie przypominam sobie, żeby wszystko co strona wyszukiwała było płatne.
    Wiem, że nowa wersja moim zdaniem słabiej radzi sobie z doborem czcionek.

    A jak szef płatną chce to niech płaci 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.