Kreator znaczków web2.0

Szukając ciekawych grafik w stylu web2.0 w poszukiwaniu inspiracji do tworzonego jakiś czas temu layoutu znalazłem stronę na której on-line można generować znaczki typowe dla stylu graficznego web2.0. Adres tej strony to https://www.web20badges.com.

Na stronie na żywo generujemy sobie znaczek. Klikamy wzór graficzny jaki nas interesuje, wpisujemy napis jaki ma się na nim znaleźć, wybieramy rozmiar, krój, kolor oraz wielkość czcionki klikamy “Apply” i znaczek mamy gotowy. Następnie tak jak instruuje nas strona (“right click and select “save image as” or “save picture as”) należy kliknąć prawy przycisk na wygenerowanej grafice i zapisać jako obrazek. Gotowe!


Jak widać jest to banalne choć nie wiem czy daje się to wykorzystać w praktyce do czegoś sensownego.
Na dole strony są pokazane bardzo ładne znaczki, jednak nie widzę tutaj możliwości dzielenia tekstu na linie, dodawania cienia, importowania swojej grafiki (logo) tak jak jest to pokazane w poniższych przykładach. Być może do uzyskania takich efektów musimy już użyć jakiegoś programu graficznego jednak jeśli tak jest to w sumie warto się zastanowić po co mamy korzystać z tej strony.

Jeśli ten artykuł pomógł Ci, masz co do niego jakieś wątpliwości lub pytania “Zostaw komentarz”, a na pewno na niego odpowiem.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.