Korzystać z szablonów czy zamawiać projekt graficzny?

To pytanie podejrzewam, że zadaje sobie wiele firm, które chcą zaoszczędzić pieniądze przy projektowaniu strony firmowej.

Czym się różni szablon strony od zamówionego projektu graficznego?
Szablon strony jest gotowym i pociętym projektem strony internetowej. Jego zakupu można dokonać w wielu serwisach internetowych. Koszt to około 65$. Poniżej lista kilku popularniejszych serwisów z takimi szablonami.

https://www.templatemonster.com
https://www.templatesbox.com
https://www.buytemplates.net

3 Bonus Besar di Situs Game Online Slot 2020


https://www.templateworld.com

Najlepsze projekty są na templatemonster.com sam czasem czerpię z niej inspiracje.
Kupując szablon otrzymujemy plik źródłowy graficzny, flashe (jeśli takie występują) oraz pocięty projekt gotowy do instalacji na serwerze.
Na podstawie takiego szablonu jesteśmy w stanie wykonać stronę posiadając podstawową wiedzę z html’a.

Największym minusem takiego rozwiązania jest to, że korzystamy z projektu z którego może skorzystać każda firma i może się zdarzyć, że np. nasza konkurencja będzie miała tak samo wyglądającą stronę, lub jakakolwiek inna firma. Osobiście uważam, że byłoby to bardzo nieprofesjonalne gdyby tak się stało. W takim przypadku tracimy bardzo dużo w oczach klienta (jeśli tylko będzie tego świadomy).

Jeśli dany projekt nie był nigdy wcześniej kupowany to można go wykupić na wyłączność jednak jego cena wynosi 2800$. W Polsce za tę cenę możecie zamówić kilkanaście najwyższej klasy projektów graficznych.
Kolejny problem to ew. zmiany w grafice szablonu jeśli nie do końca nam odpowiada. Niestety do tego będziemy musieli już zatrudnić grafika.

Plusy i minusy tego rozwiązania:
+ szybkość
+ niska cena
– do zmian graficznych potrzebujemy profesjonalisty
– brak oryginalności projektu

Projekt graficzny robiony na nasze zamówienie jest tym co ja zdecydowanie polecam nie tylko dlatego, że z tego żyję  🙂
W projekcie robionym na nasze zamówienie grafik spełnia dla nas wszelkie zachcianki. Cały projekt jest dostosowany pod nasze wymagania i możemy w nim wszystko zmienić. Projekt jest oryginalny i unikalny. Mamy pewność, że nikt inny nie posiada już takiej grafiki. Rozwiązanie to jest z pewnością zdecydowanie droższe bo około 300-900zł za projekt to zależy od grafika + 150-200zł za złożenie projektu. Koszt całkowity zamyka nam się w kwocie 1000zł zatem to rozwiązanie jest około 5 razy droższe.
Mimo wszystko uważam, że warto projektować grafikę na własne potrzeby. Zapewnia nam to unikalność oraz prestiż.

Plusy i minusy tego rozwiązania:
+ oryginalność
+ możliwość robienia dowolnych zmian
– wysoka cena
– czas realizacji

Jeśli nie udało mi się Was przekonać to jedyne co mogę jeszcze powiedzieć to to żebyście nie korzystali z darmowych szablonów gdyż w 90% są one “kiczowate” i wykorzystywane na tysiącach różnych stron. Czasami można znaleźć ciekawsze choć tutaj jest jeszcze większe prawdopodobieństwo, że z tego szablonu skorzystało więcej sporo osób. O ile wykorzystywanie takich szablonów do prywatnych celów jest jak najbardziej poprawne o tyle do biznesu nie koniecznie.

Jeśli chciałbyś zlecić jakieś prace graficzne, projektowe napisz do mnie poprzez formularz kontaktowy z tej strony >>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.