Netpeak Spider najszybsze narzędzie do audytów seo

Netpeak Spider najszybsze narzędzie do audytów seo

O Netpeak Spider miałem już okazję pisać ponad 4 lata temu w artykule “Netpeak Spider narzędzie do darmowej analizy Twojej witryny”. Jak na bezpłatne narzędzie było całkiem ok, ale nie ma co ukrywać, że wiele mu brakowało do doskonałości. Od tamtego czasu korzystałem z WebSite Auditor i Screaming Frog jednak oba czasem nie skanowały stron i bywały wolne… oa  Netpeak Spider zdążyłem zapomnieć.

Dopiero gdy pojawiłą się wersja 3.0 ponownie postanowiłem je sprawdzić. Nie żałuję, bo od ponad pół roku jest to moje narzędzie numer 1 do analizy błędów optymalizacyjnych na stronach i dzisiaj przedstawię Ci jego możliwości.

Netpeak Spider instalujesz lokalnie na Twoim komputerze. Pomaga w zdiagnozowaniu błędów optymalizacyjnych w badanej witrynie.

To, co go odróżnia od wielu innych, to fakt, że jest naprawdę cholernie szybki! Znacznie przyspiesza moją pracę, dlatego tak bardzo się z nim polubiłem.

Badamy witrynę z NetPeak Spider

Aby rozpocząć badanie witryny, musisz wpisać jej adres w polu “Initial url” i kliknąć “Start”. W zależności od wielkości badanej witryny, analiza zajmie odpowiednią ilość czasu. Tak wygląda przykładowy wynik zakończonej analizy.

Ekran główny

Po lewej widzisz najważniejsze informacje podsumowujące, np.:

 • ile adresów url przeskanowano,
 • ile z nich zawiera błędy i ostrzeżenia,
 • jaka jest prędkość stron,
 • jaki jest status stron…

Po prawej zaś jest już samo mięso czyli najważniejsze informacje jak błędy i ostrzeżenia.

Raporty > problemy

Podczas badania przykładowej strony jako błędy pojawiły się m.in.:

 • nie działające linki,
 • zduplikowane strony,
 • zduplikowane teksty,
 • zduplikowane title,
 • brakujący title,
 • powielony description,
 • brakujący description…

Dalej w ostrzeżeniach mam m.in.:

 • brakujące nagłówki h1,
 • wiele nagłówków h1 na 1 stronie,
 • zduplikowany h1,
 • przekierowania,
 • łańcuch przekierowań,
 • brakujące opisy alternatywne,
 • wielkość strony,
 • długi czas odpowiedzi…

Dzięki takiemu podziałowi dokładnie widzę, co jest pilniejsze do zrobienia, bo ma np. wpływ na użyteczność (nie działające linki, strony z błędem 404…) a co mogę poprawić później np.: jak dodać opisy alternatywne do zdjęć, nagłówki h1 itd…

Raporty > podsumowanie

Przechodząc do zakładki raporty > podsumowanie zobaczysz dokładniejszy raport z tego co widziałeś po lewej stronie na ekranie głównym.

Czyli np.:

 • status strony,
 • typ analizowanego dokumentu,
 • protokół, a po prawej stronie, jak widzisz jest dostępna badana witryna pod adresem http i https,
 • host,
 • informacje o blokowaniu w robots.txt i w meta tagu…

Raporty > struktura strony

Kolejna zakładka pozwala zapoznać się ze strukturą tej witryny bez konieczności przeklikiwania się przez setki podstron.

Samodzielna konfiguracja badanych parametrów w NetPeak Spider

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z opcji po prawej stronie o nazwie “Parametry” i zdefiniować, które z nich mają być sprawdzane. Do wyboru jest ich ponad 50.

Eksport danych

Oczywiście dane ze wszystkich raportów możesz wyeksportować, co jest niby podstawową funkcjonalnością, ale dla mnie cholernie przydatną, zwłaszcza kiedy klient sam dokonuje zmian na stronie i wystarczy, że przekażę mu plik z Netpeak Spidera.

Oczywiście w programie masz możliwość ręcznego konfigurowania bardzo wielu ustawień, jednak nie będę ich teraz omawiał, bo to już temat dla bardziej zaawansowanych osób.

Netpeak Spider to demon szybkości

Z pewnością znajdą się funkcjonalności, w których Screaming Frog będzie lepszy od Netpeak Spidera, ale jego podstawową zaletą jest szybkość, dzięki której poczułem różnicę w czasie przeprowadzania analizy co pozwala mi szybciej wykonywać moją pracę i za to bardzo go cenię.

Wczoraj na blogu Netpeak znalazłem screeny pokazujące porównanie szybkości działania ich programu do programów konkurencji, co tylko potwierdza moje odczucia.

Dane dla stron zawierających do 10 tysięcy podstron:

Witryny zawierające do 10 tys podstron

Dane dla stron zawierających do 100 tys podstron

Dla przykładu przeanalizowanie strony Biedronki z 26 725 adresami url zajęło Netpeak Spiderowi 1 minutę i 10 sekund.

Ciekawe funkcje dostępne w Netpeak Spider

Netpeak Spider zawiera kilka ciekawych funkcji, które ułatwiają analizy jak np.:

 • Pauzowanie projektu. Dzięki tej funkcji możesz zatrzymać analizę projektu, zapisać ją i powrócić do niej w dowolnym momencie, co jest szczególnie przydatne przy dużych witrynach.
 • Filtrowanie danych. Po analizie masz możliwość filtrowania danych, ustawienia segmentu, aby analizować tylko wybraną część witryny.
 • Usuwanie wybranych adresów. Możesz też zupełnie usunąć wybrane adresy, jeśli nie chcesz ich analizować.
 • Ponowne sprawdzenie. Masz możliwość ponownego sprawdzenia wybranych adresów url. Mogą to być dowolne pojedyncze adresy url, ale możesz też wejść w konkretny problem, który wystąpił na N stronach, zaznaczyć je wszystkie i kliknąć rescan, a program przeanalizuje ponownie tylko te wybrane adresy.

Ile kosztuje Netpeak Spider?

Tak, Netpeak Spider nie jest już darmowy, jak kiedyś, ale…

Rejestrując się tutaj >> masz możliwość pobrania pełnej 14-dniowej wersji tego programu 🙂 Tak! Możesz przez 14 dni korzystać z niego zupełnie bezpłatnie! Ściągnij, sprawdź swoją stronę, wdróż na niej zmiany i…

To już od Ciebie zależy czy masz potrzebę, aby zapłacić za dłuższe korzystanie z tego narzędzia.

Możesz opłacić dostęp miesięczny albo roczny. Ja początkowo opłacałem dostęp miesięczny za 14 $, a po 4 miesiącach zdecydowałem się opłacić licencję roczną za 117,60 $. W przypadku wykupienia dostępu na rok otrzymasz 10% zniżki.

Kliknij tutaj, aby się zarejestrować >>

Podsumowanie

Netpeak Spider nie jest narzędziem rewolucyjnym, bo wiele jego funkcji jest dostępnych w Google Search Console, jednak są tutaj takie, za które uznałem, że warto zapłacić. A dodatkowo nie muszę mieć podpiętej strony pod GSC, aby analizować witryny.

Podobnie jest z planerem słów kluczowych, który jest “bezpłatny”, a jednak korzystamy z narzędzi do wyszukiwania fraz, bo są wyposażone w dodatkowe funkcje.

Analizy idą nadzwyczaj szybko, przejrzysty interfejs ułatwia działanie, a ponowne szybkie sprawdzanie i filtrowanie znacznie przyspieszają pracę. Moim zdaniem nie ma powodu, abyś nie sprawdził przez 14 dni bezpłatnej wersji tego programu 🙂 dlatego też napisałem o nim w tym artykule.

PS. Napisz w komentarzu co sądzisz o tym narzędziu. Co Ci się w nim podoba, a czego może jeszcze brakuje.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (10 votes cast)
Netpeak Spider najszybsze narzędzie do audytów seo, 5.0 out of 5 based on 10 ratings

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

39 komentarzy

napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.