Disavow links tool czyli jak skutecznie usunąć niechciane linki do naszej strony?

Pingwin i Panda dość mocno mieszają od dłuższego czasu. Pozycjonerzy dwoją się i troją, żeby usuwać linki słabych jakościowo źródeł, aby nie wpaść w filtr. Niestety w wielu przypadkach jest to niemożliwe bo nie mamy wpływu na linki nie stojące na naszym zapleczu.

Co więcej cwana konkurencja potrafi wykupować np.: punkty w swlach, żeby nam dokopać. Google twierdzi, że taka sytuacja nie może mieć miejsca, jednak nie bardzo rozumiem skąd mogliby wiedzieć czy ja kupiłem te punkty czy ktoś inny to zrobił.

Kilka miesięcy temu zaczęły chodzić pogłoski, że Google pracuje nad narzędziem, które pozwoli nam usuwać niechciane linki do naszej strony co bardzo pomogło by rozwiązać problemy ze śmieciowymi linkami. I tak się stało!

Disavow links tool już jest!

16 października Matt Cuts opublikował film z informacją o narzędziu Disavow links tool


 

Chciałem nakręcić film z działania disavow links tool dla testu, jednak zgodnie ze wskazówkami Matt’a postanowiłem nie nadużywać narzędzia i nie korzystać z niego bez potrzeby 🙂

Co ważne wytyczne jakie zostawiasz w disavow links tool dla Google tak jak np. plik robots są dla nich mocną sugestią dotyczącą, jednak nie gwarantują efektu.

Sądzę, że narzędzie może być bardzo przydatne dla osób, które chcą zacząć robić bardziej white seo 🙂 przyda się też przy robieniu porządków przy przejmowaniu klientów na usługi seo od innych pozycjonerów, agencji.

Na tej stronie cdn.dejanseo.com.au/Google-Link-Disavow-Tool-Guide.pdf znajdziesz dokładne informacje czym jest disavow links tool i jak działa.

Samo narzędzie disavow links tool znajdziesz pod adresem www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main

— aktualizacja 26.10.12

Dzisiaj na blogu Google pojawiła się oficjalna informacja “Nowe narzędzie do ignorowania linków”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
Disavow links tool czyli jak skutecznie usunąć niechciane linki do naszej strony?, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

19 komentarzy

napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.