AutoAudytSEO program do audytów SEO polskiej produkcji

Piotra Kielski z Skrypty.pro jakiś czas temu zapowiadał sporą rewolucję w swoich produktach. Większość dotychczasowych produktów została przeceniona, lub oddana użytkownikom w celu pozyskania fanów na fb i zawieszono w nich support.

Piotr jako czołowy produkt przedstawia Microsite Managera i pracuje nad kolejnymi produktami. Jakiś czas temu poszukiwał też partnerów do współpracy oferując nie małe prowizje i zapowiadając szereg nie tanich produktów 🙂

Pierwszym z tych produktów ma być AutoAudytSEO o którym dzisiaj powiem Ci coś więcej.

Oto co sam autor pisze o AutoAudytSEO

“Krótko i na temat – wydaliśmy przedwczoraj narzędzie pomocne w audycie SEO, czyli analizie optymalizacji strony, parametrów zewnętrznych i analizie stron konkurencji.”

AutoAudytSEO jest narzędziem pomagającym w przygotowaniu analizy (audytu) strony pozycjonowanej, a także analizy stron konkurencji. AutoAudytSEO (AAS) analizuje zarówno kod strony pod względem użytych fraz, jak i ilość linków przychodzących do danej strony.”

Co wyszło z AutoAudytSEO ?

Zapowiedz całkiem ciekawa i to polskiej produkcji hmmm brzmi ciekawie. Od razu pragnę zaznaczyć, że soft jest na razie w fazie testowej/beta.

AutoAudytSEO instalujesz na własnym serwerze. Ja zainstalowałem na linuxpl.com bez większych problemów.

Po zalogowaniu się do systemu AutoAudytSEO pojawia się menu zawierające raptem 4 linki: Sprawdź frazę, Ustawienia, Zgłoś uwagę, Archiwum zapytań.

Sprawdź frazę – tutaj znajduje się cała funkcjonalność narzędzia. Po lewej stronie wpisujesz frazę, natomiast po prawej listę domen jakie mają być przebadane pod względem tej właśnie frazy.

Jakie parametry bada AutoAudytSEO?

Oto lista danych analizowanych i badanych przez program:

 • długość meta title,
 • występowanie frazy w meta title,
 • długość meta description,
 • występowanie frazy w meta description,
 • długość meta keywords,
 • występowanie frazy w meta keywords,
 • długość adresu URL,
 • występowanie frazy w adresie URL,
 • występowanie frazy w H1,
 • występowanie frazy w H2,
 • występowanie frazy w H3,
 • występowanie frazy pogrubionych (b,strong),
 • występowanie frazy w kursywie (i,em),
 • występowanie frazy w atrybucie alt dla zdjęć,
 • poziom nasycenia frazą,
 • występowanie frazy w pierwszych 500 znakach,
 • występowanie frazy w ostatnich 500 znakach strony,
 • stosunek tekstu do html,
 • ranking Alexa,
 • ilość linków przychodzących,
 • szybkość strony,
 • wiek domeny,
 • ilość kopii w internecie (unikalność),
 • walidator html,
 • walidator css,
 • czy we wszystkich zdjęciach jest atrybut alt,
 • czy we wszystkich linkach jest atrybut title.

Muszę przyznać, że mnogość parametrów nastraja optymistycznie.

Co ważne wszystkie te parametry możesz sprawdzać na domenach, ale i także podstronach z możliwością sortowania po wszystkich danych. Sprawdzane przez nas dane zapisywane są kolejnej zakładce “Archiwum zapytań”.

Jak pracuje się z AutoAudytSEO?

Program jest banalny w obsłudze więc z tym nie ma żadnych problemów. Generowany raport jest w miarę czytelny choć przydałby się export danych do pdf, aby móc przedstawić te dane komuś, czy też do excela, aby pobawić się nimi dalej. Dane prezentowane w raportach AutoAudytSEO podzielone są na 4 części:

 • Meta dane
 • Dane dotyczące treści
 • Linki
 • Pozostałe dane
autoaudytseo raport

W wersji oznaczonej przez autora jako beta zauważyłem, że skrypt wywala 500 Internal Server Error przy analizie większej liczby stron (czytaj kilka) i nie jest dokładny. Przeanalizowałem skryptem AutoAudytSEO kilka stron, a także jeden z wpisów na blogu i niestety skrypt nie wyłapał wszystkich fraz w tekście. W celu zgłaszania takich uwag powstała zakładka “Zgłoś uwagę”. Jako, że jest to wersja beta to wybaczam.

AutoAudytSEO wykorzystuje zewnętrze źródła danych.

“Ze względu na fakt, iż wiele danych pobieranych jest z zewnętrznych źródeł, za które nie możemy brać odpowiedzialności, funkcjonalność skryptu w każdym momencie z przyczyn zewnętrznych może się zmienić – w takich sytuacjach postaramy się zastąpić daną funkcjonalność inną, suplementarną.”

Nie wiem które dokładnie parametry są badane przez autorów skryptów, a które pobierane, ale z pewnością ranking alexa, wiek domeny, walidatory, unikalność, ilość linków przychodzących są pobierane z innych skryptów. Podejrzewam, że AutoAudytSEO analizuje występowanie frazy w różnych miejscach na stronie.

Jako grafik z zawodu muszę skomentować wygląd aplikacji jest ona mocno ponura i chyba na razie odpuszczono sobie projektowanie logo programu. Nad wyglądem samych raportów też można by popracować, autorom programu poleciłbym zerknąć na raporty generowane w SeoPowerSuite bo wyglądają naprawdę ciekawie. Dla wielu to nie ma znaczenia i powiedzą, że się czepiam, ale na tym punkcie niestety mam hopla. Aha patrze też na to od strony marketingowca bo czasem sam też muszę przedstawiać górze różne raporty aczkolwiek dla przeciętnego pozycjonera może nie mieć to znaczenia.

Support i Pomoc techniczna AutoAudytSEO

Tutaj będzie krótko. Firma udostępnia forum pomocy programu na którym można zadawać pytania ogólnie dotyczące oprogramowania. Jest także możliwość skorzystania z odpłatnego suportu np. w celu zlecenia instalacji skryptu.

Ile kosztuje AutoAudytSEO?

AutoAudytSEO jest opłacany abonamentowo na 1, 3, 6 i 12 miesięcy. Aktualna wersja beta w promocji na 1 miesiąc kosztuje jedynie 10 zł brutto natomiast abonament roczny to koszt 199 zł brutto. Swoją drogą abonament miesięczny to bardzo dobry pomysł gdyż przed zakupem na dłuższy okres swobodnie możemy sprawdzić program przez miesiąc. Może tylko brak choćby najmniejszego demo trochę smuci.

W celu skorzystania z oferty promocyjnej wejdź na stronę >> https://skrypty.pro/132-audyt-seo-autoaudytseo-1m.html i po kliknięciu “Kup teraz” w polu bony rabatowe > kod wpisz “aas1mza10” i cena skoryguje się do 10 zł.

W celu zakupu programu przejdź na tę stronę https://skrypty.pro/132-audyt-seo-autoaudytseo-1m.html

Podsumowanie o AutoAudytSEO

Podsumowując program zapowiada się ciekawie, aczkolwiek dopóki nie zostaną poprawione wskazane przeze mnie błędy ciężko z nim pracować szczególnie, że pokazywane dane dotyczące ilości występowanej frazy nie są prawdziwe, zatem nie spełnia swojej podstawowej roli. Moim zdaniem autor powinien pomyśleć o udostępnieniu abonamentu na pierwszy rok, czy też pół roku w bardzo promocyjnej cenie dzięki czemu przywiązałby użytkowników i za testy dobrze ich wynagrodził. Obecna cena 10 zł kusi, jednak skrypt musiałby zostać bardzo szybko naprawiony, aby rzeczywiście móc z niego skorzystać – chyba, że miałem takie szczęście i trafiłem na strony na których skrypt sobie nie poradził.

Piotrze trzymam kciuki za rozwój produktu i kolejne nad którymi Twój zespół pracuje! – szczególnie polski Market Samurai 🙂

Co Ty sądzisz o AutoAudytSEO? Czy rośnie nam wreszcie solidny polski dostawca oprogramowania SEO?

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
AutoAudytSEO program do audytów SEO polskiej produkcji, 5.0 out of 5 based on 1 rating

o autorze

Sławomir Gdak

"Pomagam właścicielom małych i średnich firm w generowaniu ruchu z wyszukiwarek, aby ich biznes był stabilniejszy i bardziej dochodowy, za pomocą każdego rodzaju produktów i usług, jakie w danym momencie pozwalają mi ten cel realizować najlepiej."

25 komentarzy

napisz komentarz
 • Pytanie czy jest to unikatowe narzędzie? Nie, sporo jest takowych w sieci dających te same dane – często również skompletowane z innych stron. No jeśli ktoś tworzy narzędzie chyba wolałbym, żeby sprzedawał mi jakąś swoją innowacyjną pracę, która coś w moją działalność wniesie niż żeby oferował mi za pieniądze to co mam już za darmo – walidacje, ocene jakości strony, wypis sugestii i błędów, frazy itd. Chce się powiedzieć "ale to już było…" 🙂

  • Seba wiesz co w obecnych czasach jest najdroższe? Czas!

   Wszystkie te informacje możesz uzyskać za darmo tylko pomyśl z ilu skryptów, stron musiałbyś skorzystać, aby je otrzymać? A teraz pomnóż to np. przez 10 bo tyle stron chcesz przeanalizować. Zapewniam Cię, że nie zrobisz tego krócej niż w godzinę, a teraz podziel 200 zł na 12 miesięcy 🙂 wyjdzie Ci 16 zł za ten soft miesięcznie. Czy godzina Twojego czasu nie jest warta 16 zł? Jeśli takie analizy robisz częściej niż raz w miesiącu to chyba nie masz wątpliwości co do ilości zaoszczędzonego czasu jaką daje program.

   • Owszem, masz całkowitą rację jeśli chodzi o czas, każdy go dziś ceni. Pytanie, czy zaoszczędzając czas nie oszczędzamy też na jakości, niektóre rzeczy jednak automat nie jest w stanie "tak subtelnie ujrzeć" 🙂

    To cenna inicjatywa, gdyż warto by powstawały takie narzędzia, konkurencja na rynku aplikacji SEO jest ciągle potrzebna.

    Acz zastanawiam się czy ten program rzeczywiście robi audyt? Czy ten program tylko zbiera dane i je prezentuje. Jak powiedziano niżej – pełny profesjonalny audyt to coś znacznie więcej niż to co może zrobić automat – zbiórkę danych, prezentacje itd.

 • Zdecydowanie polecam poleganie na własnej wiedzy. Korzystać z takich narzędzi mogą co najwyżej mniej doświadczeni pozycjonerzy lub marketingowcy. 199 zł za sprawadzanie optymalizacji serwisu? Ojej za dużo

 • Jako producent podkreślę tylko, że jest to pierwsza wersja beta, kolejna wersja będzie miała 3 razy więcej funkcji i wtedy na pewno też stosunek jakość/cena wzrośnie.

  • Testuję wersję beta. Pojawiają się błędy, o których wspomniał Sławek w recenzji. Jak na razie cena/jakość wychodzi słabo. Jak już zgłaszałem wcześniej, bardzo fajną funkcją byłoby generowanie raportu w PDF dla klienta (konkurencyjne skrypty posiadają i to duży + dla nich, bo łatwiej za pomocą takiego dokumentu klientowi tłumaczyć ewentualną ofertę z uzasadnieniem ceny).

   Posiadam Market Samurai, ale chciałbym jeszcze sobie dokupić dodatkowy skrypt do analizy. Jak na razie zastanawiam się nad: AutoAudytSEO, AsystentSEO lub Audytor WebSite (Seo Power Suite). Jeszcze się wstrzymam z zakupem, zanim nie wypuścicie oficjalnej wersji skryptu.

   Mam nadzieję, że będę mógł przetestować w przyszłości finalną wersję przed ewentualnym zakupem.?

   • Dopoki nie wyjdzie wersja finalna, bedzie ciagle obowiazywala promocja 10zl/msc. Dodatkowo zanim wyjdzie kolejna wersja otrzymaja ja tydzien wczesniej blogerzy do przetestowania, takze bedzie mniej wiecej wiadomo za co się placi.

 • Niedługo to pozycjonerzy wogole nie będą potrzebni bo ktoś napiszę "Auto Pozycjonera"… Jeszcze przez wiele lat żaden skrypt ani komputer nie zastąpi mózgu… (Nie mówię tutaj o ludziach co go nie mają :P) Skrypt ciekawy ale cena cena cena i jeszcze raz cena;) Tak samo jak MM fajny skrypt ale cena;)

 • Proszę, nawet w swojej reklamie na Allegro dali do mnie odnośnika :).
  Nie pozostało mi nic innego, jak odnieść się do ich ogłoszenia na moim blogu. Jak dla mnie sprzedaż tego w taki sposób na Allegro jest nie do końca etyczne – "Program zrobi za Ciebie analizę Twojej strony, a także analizę dowolnej ilości stron konkurencji." – ma podstawie doświadczenia powiem, że tak to nie jest do końca. Poza tym porównywanie prostego narzedzia do profesjonalnego audytu jest, mówiąc krótko, robieniem ludzi "w konia" – widać, że autorzy krótko jeszcze działają chyba na rynku i nie wiedzą, że w biznesie szczerość to podstawa. Taki audyt SEO skupia się tylko na kilku zagadnieniach – nie jest w stanie objąć już bardziej złożonych materii, jak np. zaproponować właściwy podział zawartości na stronie, co w wielu sytuacjach jest kluczem do zwiększenia widoczności strony w SERPach.
  Jak dla mnie FF + Firebug i Web Developer to podstawa.
  Zaraz pojawią się "pseudoaudytorzy", po których będzie trzeba "sprzątać" – chociaż z tym akuratnie nie ma problemu, będzie co robić :). Jak i po "pozycjonerach" – co trafnie ujął Marek Płatek: ""Problem po ciemnej stronie mocy polega na tym, że przyciąga młodych i niedoświadczonych, którzy idąc na skróty zapominają o fundamentach – optymalizacji. To jest jak wsiadanie do samochodu rajdowego bez podstawowego kursu nauki jazdy i bez doświadczenia."

  • Sebastian oczywiście żaden program nie zrobi za Nasaudytu 🙂 Da jednak materiał na podstawie którego możesz opracować dalszą strategię działań w seo.

   Też używam FireBug świetne narzędzie. Jednak jeśli musisz na szybko przeanalizować 20 stron to moim zdaniem narzędzie to sprawdzi się świetnie. Wrzucisz w AutoAudytSEO 20 stron > z tego wybierzesz powiedzmy 3 najlepiej zoptymalizowane i je spokojnie przejrzysz sobie firebug'iem.

   W AutoAudytSEO brakuje jeszcze wielu funkcji, aby nazwać go programem do audytu seo, jednak jak zapewniał mnie autor już pracują nad kolejnymi i wierzę, że w fazie finalnej będzie to bardzo dobry soft.

 • Zamiast wypuszczać kolejny skrypt. Zabralibyście się za BOK na skrypty.pro co wejdę gg czerwone o @ nie wspomnę. Co jaki czas zaglądacie na poczte?

  • Nie wiem, o co Ci chodzi, ale kupowałem od nich MM i nie było problemem z kontaktem przez @. Odpisywali do 24/h. Fakt, gg mają cały czas na "czerwono" (powinni je usunąć).

   Skrypty.pro to nie jest przecież duża firma, że na @ będą Ci odpisywać w 15 min. Przecież muszą udoskonalać oprogramowanie, a nie siedzieć cały czas przy skrzynce. 😉

 • No wiesz Adam nie chodzi mi o to by siedzieli i sprawdzali pocztę co 15 min – chociaż to by było ich ogromnym plusem 😉 Chodzi mi o to aby odpisywali chociaż raz dziennie. Podam tobie przykład z życia wziętej miałem kłopot z jednym z ich softów. Napisałem do nich odp nie uzyskałem, po 2-ch godzinach napisałem zapytanie o oferte. Ile to by kosztowało (pewna usługa ) – odpowiedz uzyskałem po około 1 h 🙂 – Dziwne co nie? – odpowiadają tylko na wybrane @ 🙂 Jak chce coś kupić odpowiadają od razu, ale jak mam kłopot, „wieki” muszę czekać 🙁 tak jest w moim przypadku.

  • Na maile odpowiadają różne osoby, najpierw wszystko przelatuje przez pracownika z ogolna wiedza (ktory np. odpowie na pytania sprzedazowe), a pozniej trafiaja do programisty (związane ze skryptami) lub do mnie (skrypty + bardziej szczegolowe pytania sprzedazowe). Jako ze wszyscy pracuja zdalnie, to sprawdzamy maila w roznych godzinach.

   Dodatkowo to musialo byc dawno, poniewaz aktualnie juz w ogole nie odpowiadamy na pytania techniczne mailowo, tylko na forum, a tam codziennie dochodzi kilka tematow (Microsite Manager – 1400 odpowiedzi).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora.

Slawek Gdaq

Chcesz, żebym pomógł Ci zwiększyć pozycje, ruch i przychody z Twojej strony?

Sprawdź moją propozycję pozycjonowania.